| NaNaNa565 a întrebat:

Astazi am fost cu o pietena afara,nu stiu ce avea dar orice cuvant ziceam,orice faceam se lua de mine,mai incolo au mai venit doua fete cu noi,iar,orice spuneam se lua de mine chiar daca nu cu ea vorbeam,incercam sa o ignor dar parca vroia sa ma faca sa-i raspund inapoi,odata cand m-a enervat chiar foarte tare i-am spun o gramada de lucruri despre ea care ma deranjau si am jicnito putin si eu, nu la fel de tare dar cred ca nu i-a prea convenit. Apoi a fost putin mai linistita, dupa 15 minute iar a inceput sa comenteze tot ce ziceam,ba chiar imi dadea palme,nu am mai putut sa satu acolo si am plecatsad.Ea tot striga dupa mine sa vin inapoi dar nu aveam de ce,a fugit dupa mine si mi-a spus ceva de genu,,Hai,misca-te inapoi odata!" m-am enervat foarte tare pe ea,am stat sa-i explic de ce sunt suparat dar ea radea incontinu cand ii povesteam ce m-a deranjat la comportamentul ei,m-am simtit foarte aiurea,i-am zis sa plece odata ca nu am chef sa stau ce ea si mi-a zis ceva de genu,,Stiu ca te intorci,te cunosc eu ". Poate e aiurea dar acum ma simt foarte prost,nu prea stiu de ce,chiar a meritat sa-i zic acele lucruri dar ma simt rau,poate ca trebuia sa o las in pare daca ea avea chef de caerta,nu sa o jignesc si eu,ma simt foarte prost, cred ca am facut-o sa se simta rau.M-am gandit sa ma intorc la ele dar apoi sunt absolut sigura ca o sa-mi spuna ca nu pot sta suparata pe ea, ca sunt fraiera si chestii de genu crying Voi ce pareare aveti?

7 răspunsuri:
| ViVi99 a răspuns:

Pfff... e o situatie dificila. Am o intrebare: de ce ai vrea sa te intorci la ele cand s-au purtat asa cu tine? Eu zic ca nu merita. Sunt sigura ca ai si alte prietene. Comportamentul lor a fost ciudat. Eu zic sa nu le mai bagi in seama. Gaseste-ti alte persoane cu care sa stai. Cine stie, poate persoana care o agreai cel mai putin ti-ar deveni o prietena apropiata. Eu cunosc cazuri din astea. Chiar si eu m-am imprietenit cu niste fete cu care nu credeam ca am ceva in comun. Si ma inteleg chiar foarte bine cu ele. Imi sunt ca niste surori. Dar fii atenta, nu intra in cercuri vicioase! Persoanele cu vicii nu sunt intotdeauna de incredere. Bafta happy

| NaNaNa565 explică (pentru ViVi99):

Multumesc de raspuns, am vrut sa ma intorc deoarece acea fata m-a sunat de multe ori dupa ce am plecat si mi-a spus sa vin inapoi iar mie imi parea foarte rau ca am vorbit si eu urat cu ea si poate am ranit-o

| ViVi99 a răspuns (pentru NaNaNa565):

Nu gandi asa. Trebuie sa te gandesti ca ea a fost prima care a vorbit urat cu tine sau ce ti-a m-ai facut. O data ce ti-a facut asta, fii sigura ca ti-o vai mai face si a doua si poate si a treia oara happy

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Parerea mea este : Nu este vina ta, poate ea a avut o zi mai proasta? De obicei asa se poarta cu tine? Ea iti este prietena cand vrea ea, si eu m-am inteles foarte bine cu un baiat, eram ce-i mai buni prieteni, ne spuneam orice, dar dupa cand era cu gasca facea pe grosavu (isi batea joc de mine), eu m-am distantiat de el adica, nu prea i mai raspund la telefon, il mai refuz sa merg cu el in oras, la scoala, nu prea mai vorbesc cu el, cam asa trebuie sa faci si tu, ea nu este o prietena adevara, daca era primul lucru era sa-ti ceara scuza, dar din pacate nu a facut asta, in principiu, nu mai sta cu ea, sper ca te-am ajutat. happy

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Pfff! Naspa, sfatu meu este, sa incepi sa te distantiezi de ele, adica sa nu prea mai vorbesti cu ele la telefon, sa le mai refuzi sa mergi cu ele in oras si etc.

| Izabellaa92 a răspuns:

E prietena cu tine doar cand are ea chef...asta nu se numeste prietenie si mai ales la ce cuvinte tzea spus ...prietena ta e prea sigura pe prieteniia voastra ..aratai ca nu esti dependeta de ea! sper sa iti fiu de ajutor!

| NaNaNa565 explică:

Mda...celelalte nu mi-au facut nimic,doar una dintre ele, cea de care v-am zis, sincer, de multe ori s-a intamplat lucruri asemanatoare dar de fiecare data am iertat-o, o cunosc de cand aveam 5 ani si nu prea vreau sa se termine prietenia noastra, uneori ne intelegem chiar foarte bine, uneori...