| anonim_4396 a întrebat:

De curand am fost dezamagita de multe persoane(3-4 la numar), persoane in care am avut incredere si nu este prima oara cand ma dezamagesc. Din cauza lor, am inceput sa nu mai fiu sociabila, nu-mi mai plac persoanele noi. Ce as putea face sa redevin vechea eu? Mentionez ca am alti prieteni(la scoala cu care ma inteleg perfect) si ca acum 2 ani eram sociabila. Am devenit treptat, din ce in ce mai egoista si mai rea cu ceilalti. Please, HELP!

4 răspunsuri:
| Static a răspuns:

Pai cred ca ai devenit asa doar pentru ca din cauza celor care te-au dezamagit, suparat, necajit, etc, nu mai ai incredere in alti oameni acum, alti oamnei care poate nu sunt ceea ce par, deeci niciodata nu judecat o carte dupa coperta, chiar daca uni te-au suparat candva, asta nu inseamna ca si ceilalti sunt neaparat la fel, dar depinde si de tine bineinteles. Eu spun sa incerci sa redevi tu cea de dinainte si sa capeti mai multa incredere in tine deoarece daca ai incredere vei fi si sociabila si vei sti cum sa abordezi problemele de acest tip. Incearca sa-ti petreci mai mult timp cu prietenii buni, caci prieteni adevarati in ziua de azi nu mai exista, crede-ma. Incearca doar sa iti faci putini amici dar de incredere, treptat iti vei recapata vointa de altadata si nu vei mai fi nesociabila.

| princess97 a răspuns:

Din cauza unor pers nu trebuie sa fii asa
gasesti persoane destule laughing
nu te mai gandi la asta. fi tu si atat
sa nu te intereseze ce fac si cred alti

| Bella03 a răspuns:

-Incearca sa te departezi de acei prieteni de neincredere, si gandeste'te ca viata merita traita.winking

| anonim_4396 explică (pentru Bella03):

M-am indepartat de ei de cand mi-au stricat ziua de nasterewinking