| alyad a întrebat:

Eu as vrea sa ma mut la " Liceul Mihai Eminescu Iasi" la sfarsitul anului.( clasa a VII-a) Si as vrea sa intru doar la engleza, adica sa fac numai engleza nu si franceza sau germana. Se dadea un test parca... Cine stie sa imi dea si mie mai multe informatii despre el adica cand se da si cam cum arata. ( E greu?) Cum e liceul, Cum sunt profesori, e greu?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Testul ala se da pentru a intra la profilul bilingv, asta inseamna ca vei face mai multe ore de limba engleza, dar vei face si franceza. Nu cred ca exista vreun profil la liceul ala unde se face doar o limba straina. poate s au mai schimbat lucrurile de acum 10 ani insa

| alyad explică (pentru suntserios):

Eu asa stiam, dar nu e sigur...