| anonim_4396 a întrebat:

Buna, ieri o profesoara mi-a confiscat o tigara electronica si i-a dat-o doamnei diriginte, iar ea a spus ca mi-o da inapoi la sf anului. Voiam sa stiu daca are dreptul de a face asta sau doar spune asa sa ma "sperie"?

4 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Dacă ai discutat cu profesorul şi refuză să restituie tigara poţi merge şi depune plângere împotriva acestuia la secţia de poliţie. Ideal ar fi să se poată proba cu înscrisuri ori martori refuzul profesorului de a restituii tigara.

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca are dreptul, mai ales ca-i ILEGALA pentru minori!

| 1997onur a răspuns:

Are tot dreptul Findca ești la schoală și nu pe stradă

| alexandradlr a răspuns:

Nu știu dacă ar fi corect ceea ce a făcut ea ca e nasol sa îți ia ceva pe care ai dat tu banii, mai ales dacă e vorba de obiecte uzuale. Ai putea sa te rogi de ea și sa încerci sa o convingi.
De ce ti-a confiscat-o? Sper ca nu ai afisat-o pe la ore sau ceva nu, o ții și tu mai ascunsa.