| anonim_4396 a întrebat:

Revin cu inca o problemuta.
Uurmeaza sa ma vad cu un baiat pe care l-am cunoscut pe net. Au spus ai mei ca ma pot vedea cu el DAR.nu am ce cauta cu el la hotel(acolo numai oamenii mari merg cica) si sa nu fac `prostii` (stiti voi). Nu stiu ce poate fi in mintea lor. Le e frica sa nu cumva sa fac copii(doamne fereste).
Cu el vorbesc pe net de un an si cateva luni.simt ca e un baiat de treaba care nu ar profita de mine etc.in orice caz o sa vad si real cum e.
Faza e ca as vrea sa imi pierd virginitatea cu el. Nu tin neaparat sa o fac dar stiti.totul vine de la sine. mi-e cam rusine sa spun.simt nevoia sa o fac. Ma simt pregatita pentru asta.De protejat ma protejez ca nu vreau copii de pe acum, mi-am luat si prezervative pentru acea clipa, sunt o fata responsabila dar vad ca ai mei nu isi dau seama de asta de discutat cu ei NU pot. (am 19 ani) Mi-e rusine sa le spun ca am si eu nevoile mele ca tot omul si daca le-as spune de prezervative nu stiu ce ar zice. Nu as putea vorbi cu ei ca sunt foarte timida si daca cumva ridica tonul nu ma pot abtine sa nu plang si s-a dus totul pe apa sambetei apoi.
I-am spui si lui A. sa vorbeasca el cu ai mei sa le spuna toate astea ca poate asa o sa-si schimbe parerea, dar el nu vrea ca si lui ii este rusine.(poate o sa-l conving cumva)
Mi-au mai zis ai mei sa-i spun lui sa faca cumva sa ajunga seara sa mearga direct la hotel sa doarma acolo si noi sa ne vedem dimineata(bineinteles nu la hotel). Va dati seama? of doamne.as vrea ca macar o noapte sa pot sta cu el.
Nu stiu ce sa fac in situatia asta.Ma gandesc sa ma duc cu el la hotel fara sa stie ai mei ca doar nu cred ca m-ar urmari.( stiu ca o sa ma interogheze)Si daca cumva o s-o facem, sa nu-mi para rau, chiar daca nu ma lasa ei, caci am si eu o varsta, sunt majora si...atata timp cat ne protejam nu avem de ce sa ne facem griji. Nu cred ca parintii mei sunt genul care sa ma tina virgina pana la casatorie, nu sunt chiar asa incuiati.
M-as mira sa nu fi auzit in viata lor de prezervative de sunt asa `speriati` ca fac copii.
Mi-e rusine sa le spun de fetele care isi incep viata sexuala la varste mai mici si nimeni nu are treaba cu ele si eu am 19 ani si nu o pot face.
Mi-e frica sa nu afle ca am fost la hotel cu el si sa ma certe.sau sa ma sune si sa ma intrebe pe unde sunt.

Ce doamne sa fac? Sa fac ce imi dicteaza inima si sa-i las pe ai mei sa se obisnuiasca cu ideea ca sunt femeie? Sa-i las sa ma certe pana le intra in cap ca odata si odata tot o faceam?

Astept niste sfaturi va rog. va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Heliodor a răspuns:

Uite cum sta treaba
oameni sunt diferiti pe mess... sigur la caracter si la principi relativ
nu poti sa te duci la hotel cu el din prima, cunoastel si in realitate apoi vezi cine este si alegi singura ce faci

19 ani nu este mult, si crede-ma ca pana la 22-23 nu este o problema, si orice barbat va aprecia faptul ca este virgina

gandeste-te mai mult daca nu cumva disperi din cauza faptului ca inca esti domnisoara si probabil ca esti intr-o criza sexuala, crede-ma prima data este memorabil si trebuie sa fie cat mai frumos...

ar fi foarte multe de spus

insa concliza mea ramane
1 asteapta sal cunosti ceva mai bine
2 gandeste-te, analizeazate si nu te arunca cu capul inainte
3 fi fericita oricare ar fi decizia pe care o vei lua, parinti sunt parinti

5 răspunsuri:
| AnnnaMarrria a răspuns:

Buna, este ceva destul de complicat si nu toate prezervativele sunt bune, se si sparg.

| M3HappyKid a răspuns:

POi in primul rand asculta-ti inima totul depinde de tine. daca destinul tau e cu el, nu te poti feri de acest "test" pentru ca el va veni, si va veni mereu in gand fai doar ce`ti spune inima iar daca te intreaba ai tai ceva : le raspunzi cum se cuvine : am facut-o pentru ca asa simteam, sunt majora am voie straight face

| alone a răspuns:

Schimbati loku d intalnire dc trebuie neaparat sa fie la hotel? mai bine intr-o garsoniera inchiriata d care sa nu stie nimeni si lor le zici ca t duci sa dormi la o pr sau la ziua unui coleg sau ceva d genu asta si t duci la elhappy

| edy132 a răspuns:

Pai cum poti sa faci sex (dragoste nu se poate spune) cu cineva care nu l-ai vazut in viata ta? Doar pe net, ce este pe net este aproape totul minciuna. Tot ce ai scris mai sus scrie pe o hartie si las-o parintilor tai sa o citeasca asa vei putea "vorbi" fara sa fii intrerupta. Daca ai asa mare nevoie du-te la un sex-shop si ai de unde alege pana cand vei avea o relatie stabila si reala, dar vei mai fi virgina doar mintal.

| Iulians a răspuns:

Nu-ti vinde virginitatea pe net. Imi pare rau ca sunt direct dar din moment ce parintii tai si-au dat acordul cu chestia asta, mai mult postezi si intrebarea pe TPU inseamna ca nu stiu sa-si creasca copii si nu inteleg riscul la ceea ce vrei tu sa faci ori nu le pasa.