| KiLLr0Y a întrebat:

as vrea sa va intreb arpoximativ cat costa un aparat dentar doar pentru a indrepta dinti si doar pentru partea de sus.Tin sa mentionez ca sunt in clasa a 10-a si cam cat dureaza repararea danturi. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Csadi_Ionut_1998 a răspuns:

Port aparat metalic..import de 4luni si daca il scot acum sunt dinți aproape perfecți, dentista mea mi-a zis să stau n an cu el ca să se fixeze bine toți dinți la locul lor....eu zic sa nu eziti să îți pui unul

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In jur de 2000-3000 lei (20-30 milioane) + sedintele la 2 saptamani/o luna ca sa ti-l stranga.
Dureaza in functie de gravitatea problemei. De obicei peste un an; ca un an-un an jumate daca n-ai probleme grave gen ai doar 1-2 dinti mai strambi.

| Csadi_Ionut_1998 a răspuns:

Salut eu sunt in clasa a 12 si am apărat dentar (doar pe partea de sus) stau cu el un an și a costat 20. 000de lei am plătit jumate la început și în decurs de un an cealaltă jumătate în câte parti vreau eu, am uitat sa menționez că e definitiv
Prima săptămână e un pic cam grea ca te dor dinți și nu poți să mănânci alimente mai tari ( coaja de pâine, carnea...) Dar după te obișnuiești cu el si sa știi că după 1-2saptamani se obișnuiesc colegi tăi cu noul tau aparat si nu o să i le mai pară ciudat si in privința fetelor să știi că nu este un defect este un defect dacă nunil pori, cel mai important e să fii tu însuți cu el si fara el. Scuze ca a fost mai lung dar am simțit asta sa îți spun happy

| KiLLr0Y explică (pentru Csadi_Ionut_1998):

Nu m-a deranjeaza cat scri.Definitiv adica il porti pana nu este gata indreptarea? Am vazut ca sunt mai multe modele de danturi(cu ceramica, metalic, etc.)Tu de care ai folosit si 20.000 lei doar dantura? Cam cat timp trebuie sa il port?

| KiLLr0Y explică (pentru Csadi_Ionut_1998):

Ms mult! Bafta.

| Csadi_Ionut_1998 a răspuns (pentru KiLLr0Y):

Port aparat metalic..import de 4luni si daca il scot acum sunt dinți aproape perfecți, dentista mea mi-a zis să stau n an cu el ca să se fixeze bine toți dinți la locul lor....eu zic sa nu eziti să îți pui unul

| Csadi_Ionut_1998 a răspuns:

D