| thenextstage1 a întrebat:

Ce masina ar trebui sa-mi iau la 18 ani? De incepatoare asa? Acum nu vreau nici ceva extravagant dar nici ultima rabla. imi puteti recomanda cateva masini?

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este nevoie sa stim in primul rand un anumit buget alocat cumpararii unei masini, ca sa iti poata face cineva recomandari in acest sens!
nu este atat de simplu, vrei o masina pe diesel sau benzina? o masina cutie manuala sau automata? sunt mult mai multi factori de luat in considerare!

| thenextstage1 explică (pentru Simpatic):

Undeva la 2000 euro, pe diesel incep cu manuala pana ma obisnuiesc si peste cativa ani trec pe automata, mai am 1 an pana cand voi da de permis dar vreau sa ma orientez si la o masina imi fac pareri din timp

| Violleta2022 a răspuns:

Ceva foarte mic si usor de condus la 1.4 maxim 1.6 cmc.
Nu crezi totusi, ca prioritatea numarul unu este sa-ti iei intai un job si dupa aia carnet si masina?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un golf.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ford Puma Hybrid.

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Este scumputa aceasta masina mai ales cand ai 18 ani si nu ai parinti cu oarece situatie financiarawinking
stiu ca asta este modelul tau de masina preferata, nu am nimic cu asta, imi pare faina, mai ales ca am mers cu una si avea acea culoare "gri sobolan" o numesc eu parca era un autocolant de ala premium asa de faina era nuanta

| Justasimplequestion a răspuns:

Mclaren 570s mai de buget

| eduardie0 a răspuns:

Cred ca asta depinde si de cat de bine conduci. nu are sens sa iti iei ceva performant daca nu conduci bine sau daca nu esti sigur/a pe tine, pe faptul ca nu ai s-o strici. totusi, ca sa iti raspund la intrebare, pentru inceput iti recomand golf, skoda, opel. is modele care nici nu-s foarte extravagante, nici nu-s rable, is simple, is faine, is bune, gasesti piese.