| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor va plac baietii slabi?

Mereu am vazut fete frumoase langa baieti mai plinuti, asta şi de fete mai plinute cu baieti mai plinuti. Dar aia "slabanogi" parca nu exista langa fete.
O fata mi-a zis o data ca daca m-ar lovi m as
imprastia in bucatele pe jos, ceea ce e ciudat, nu a spus-o intr-un mod rau deoarece atunci radeam si eu, dar mai tarziu mi au trecut toate prin cap, ca uite d aia nu se uita fetele la mine, nu par
protectiv... dar pana la urma mi-am dat seama ca ce drg sunt eu garda de corp? Am o fata cute cum au mai zis fetele, doar ca, cam atat...par şi mai
tanar de 17 ani sau pare ca şi cum as ramane
tanar la fata si la 40. Dar cand vine vorba de corp
e mai diferit.
Spun aceste lucru pentru persoanele care dau bully si pentru fetele care nu se uita la baietii aia slabanogi.
Si mie mi s-a spus si mie vorba asta: Tie iti da ma-
ta sa mananci acasa?
Nici macar nu stii cate mese pe zi ii pot oferi parintii baiatului din banii pe care ii au...
Asa ca fetelor va rog sa va uitati si la baietii mai
slabuti care sunt de treaba, nu stii ce pot avea
acasa.
Eu unul provin dintr o familie nu cu multi bani, dar nici foarte putini, sa zic.media din Romania pe care daca o compari e mai slab din punct de vede financiar cu saracia din alte tari.

Eu nu-mi doresc sa merg la sala deoarece am si o anxietate sa zic asa, dar mai mult nu-mi doresc sa le iau banii parintilor sa merg la sala, ei mi au
spus ca mi dau bani pentru a merge, dar sufletul meu nu ma lasa sa le iau 200 lei/luna pentru ce? De sanatos sunt si asa slab, sa se uite fetele la mine ca arat bine? Ele treubie sa te aprecieze si slab şi cu muschi daca ai caracter.
Poate mai platesc o rata sau cumpara ei mancare mai calitativa, deci nu doresc sa merg la sala momentan.

Am scris asta cu putine lacrimi in ochii pentru toate vorbele auzite de lume despre mine, nu vreau sa par "papa lapte" sau d astea, dar realitatea asta este...Romania, tara in care traim asta este...

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

In calitate de băiat,îți zic următoarele:
Fetele,dar mai ales oamenii în general,vor avea mereu cate ceva de comentat la aspectul celuilalt. Aparent, e un defect la creierul omului (cred), pentru că în loc să se uite în oglindă,da cu păreri doar pentru a se crede el superior altora.
Așa că mereu vor exista păreri mai mult contra decât pro.
Ba ești prea gras,ba ai ochii nu știu cum,ba ai capul nu știu cum,ba ai curul nu știu cum,dar acum să fim serioși,cine arata țiplă?
Ba chiar s-ar putea ca aia care dau bully sa nu fie nici ei top,dar pentru că e mult mai ușor să faci rău decât bine,multi cred că e și amuzant,însă adevărul e că nu e nici amuzant și nici nu e util.
Eu mai cred că am ajuns foarte rău,rău nu în sensul că nu avem ce manca sau ceva,rău în sensul că pune foarte mult accentul pe latura asta aspectuală,contează mai mult aspectul decât sufletul.
Esteticul este și el important,dar nu pe atât de important pe cât zic multi.
De aceea oamenii străzii sunt dezgustători și mai știu eu cum,dar au niste povesti de viață de te fac sa plângi.
Pentru că o carte poate avea coperțile urate,dar informația din ea poate fi foarte prețioasă.
Cat despre cupluri,nu te-ai uitat tu bine,sunt multe înnebunite după aia înalți, haterii o să zică că îi vânează că au dotarea mare, acum na laughing
Concluzia, mai caută fete, lumea e plina de mulțimi de fete care te-ar vrea în viața lor.
Acum na, trebuie sa ai răbdare și să nu asculți ce zic toți, oricum, tu trăiești doar pentru tine, nu pentru alții!

| Ionutcercel7 a răspuns (pentru Hyperion7):

Stiu, lumea in care traim a ajuns sa puna pret pe aspectul fizic, inainte lumea se lua dupa avere, acum a aparut ceva nou asta cu aspectul fizic, mai tarziu va aparea altceva ca standard mare si tot asa.
Intr-adevar, nu m-am uitat eu pe tot globu sau in toata Romania dupa cupluri/fete, sunt fete innebunite dupa baieti skinny, dar sunt ff putine din pacatelaughing
Doar voiam o parere in mare despre ideea asta. Consider cat timp esti sanatos si ingrijit suficient, fara dat cu parfum in exces sau poate chiar deloc si d-astea.
Asta cu baietii inalti o inteleg la fete cumva, ma refer aici la cele de 165+, alea cu 1.50 vor baieti de 2m, bai frate mi se pare ciudat mie... nu cute, foarte dubios pare, acum fiecare cu parerea sa! Si daca esti inalt nu este dovedit stiintific ca o ai mare XD. Ce e dovedit este ca daca ai nasul mare sunt sanse foarte mari ca ala "micu" de fapt sa fie mai mare decat crezihee hee)) (asa e si n cazul meu deci pot confirma)

| Hyperion7 a răspuns (pentru Ionutcercel7):

Nici aia cu nasul nu e adevăratărolling on the floor
Dar da,astea sunt vremurile, nimic neobișnuit în zilele noastre, asta e.
Oricum, nu e o regulă sa te placa toată lumea, cum nici tu nu trebuie sa placi pe toată lumea, nici nu ai cum

10 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.In locul tau nu m-as impacienta, inca ai timp berechet sa pui kilograme in plus pe viitor.Deocamdata esti tanar si atletic, te consumi pentru diverse, metabolismul merge struna, probabil esti si activ, deci e mai greu sa te ingrasi.Lucrurile se vor schimba considerabil cel tarziu pe la 25 de ani cand metabolismul incepe sa incetineasca si inevitabil ajungi sa ai alt stil de viata decat in liceu. Ignora fetele care iti arunca remarci nesimtite, chiar si pe cele ascunse sub forma de gluma.E mai bine asa si crede-ma ca nu merita sa versi nicio lacrima pentru ele! Ai grija de tine, odihneste-te, mananca echilibrat, nu te indopa cu fast food sau alte solutii imediate care doar iti fac mai mult rau pe termen lung, lucreaza la increderea in propria persoana si toate celelate se vor rezolva de la sine, vei vedea.Ai incredere si pastreaza o doza de optimism!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistit, unora le plac mai plinuti altora mai slabuti, o sa ti gasesti tu pe cineva nu te stresa cu asta, si ai incredere in tine, esti frumos oricum ai fi, bafta fra

| timidu89 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, unele au zis ca prefera mai pufosi, nu o zic eu. Eu am fost slab 30 ani, acum sunt mai pufos tongue De ma plac asa e bine, de nu aia e.

| Felissa13Eden a răspuns:

Eu una nu pun pret pe aspectul fizic. Cel mai important e sa fie chimie. Exista multe fete superficiale, dar vei gasi pe cineva care te va aprecia asa cum esti.
Si mie mi s-a zis toata viata ca n-am ce manca, ca sunt anorexica, ca n-am carne pe oase, dar am soriciul gros indiferent de cat de slaba sunt. happy
Cine te iubeste, te accepta asa cum esti. Daca fetele nu te plac, sunt sigura ca nu e vorba de aspect, e vorba de faptul ca ele cauta altceva la personalitatea unui baiat.

| Ionutcercel7 a răspuns (pentru Felissa13Eden):

Asa este, dar pana la urma nu am vorbit cu toate fetele din lume...e logic ca sunt fete care adora tipul asta de baiat cum sunt eu...dar cel mai mult ele se uita mai intai la corp ceea ce e logic, dar nu vor sa dea o mica sansa sa vada cum e acel baiat. Btw esti foarte foarte frumoasa, nu mi vine sa cred ca cineva ca tine ar spune ca nu pui pret pe aspectul fizic asa de mult!

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Ionutcercel7):

Pai sunt si fete care sunt atrase de baietii slabuti. Eu am cunoscut foarte multe, mai ales cand eram in liceu.
Multumesc, dar, cum spuneam, nu doar aspectul fizic e important happy

| pf0ax a răspuns:

Am fost slab de mic si totusi n am avut niciodata probleme la fete, am avut constant fete care ma placeau.

Doar ca eu nu ma simteam confortabil in corpul meu, la 14 ani m-am apucat de sala si de mancat serios. Acum am 16 ani si 20 kg in plus.

Am avut mult mai mult succes la fete de cand am inceput sa iau in greutate, probabil pentru ca acum am mai multa incredere in mine.

Avand in vedere ca tu nu vrei sa te apuci de sala eu n am ce sfaturi sa ti dau, dar sa stii ca sala ajuta mult. Succes

| Ionutcercel7 a răspuns:

Sorry pentru greselile de redactare, am scris cam repede