| DavidutzAgache694 a întrebat:

Hei.
Nu știu cum sa încep sa spun asta ca am mai spus chestia asta dar în alt mod.
Eu de când m-am născut am luat cuvinte și propoziții și fraze de la oamenii din jurul meu(nu contau dacă erau prieteni, familie sau străini). Tot ce auzeam eu luam și făceam pentru ca nu am știut niciodată și nici acum nu știu cine sunt și nu am o personalitate doar a mea.De fiecare data când auzeam ceva creierul meu memora și foloseam și eu mai târziu și....chestia e ca o făceam fără sa vreau asta(cuvintele pur și simplu ieșeau din gura mea pe același ton ca cel care a spus cuvintele înainte).Mi-am întrebat și prietenii dacă ii deranjează chestia asta și au spus ca nu prea vad ei ca, copiez și spun ce spun alții.Eu va rog sa îmi spuneți dacă e ciudat ca mi-am făcut o personalitate din lucrurile pe care le-am auzit sau cel puțin ce credeți voi despre situația asta...

3 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Mă gândesc că ești adolescent, e normal sa se întâmple asta, oarecum, pentru că așa îți formezi personalitatea, luând lucruri bune și rele de la alții și în timp, devin convingeri și credințe.

| DavidutzAgache694 explică (pentru Hyperion7):

Da dar sa nu fac în același mod exact pe același ton... Eu cred ca nu prea e normal

| Hyperion7 a răspuns (pentru DavidutzAgache694):

Pentru liniștea ta, poți merge la un psiholog sa te îndrume în direcția asta, eventual un terapeut