| ByaKid a întrebat:

Heii.Ma ajutati cu niste statusuri? As vrea sa ii arat unei prietene ca mai am si alti prieteni si nu pot sa fac mereu tot ce ii convine ei.Multumesc :O3

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voi cu statusurile...eu chiar nu va inteleg. Le luati de pe net ca sa impresionati, dar asa nu aratati de fapt ca sunteti neoriginali si nu stiti sa va exprimati cu propriile cuvinte? Cum va puteti lasa induiosati de niste texte copiate, in care VOI, CA PERSOANA nu ati pus suflet?

Prietena ta este posesiva. Si eu sunt la fel, imi vine sa iau foc cand aud un amic bun laudandu-si alt amic de-al lui mie laughing. Ma simt nebagata in seama si ca imi ia cineva locul. Insa ma trezesc apoi singura, zicandu-mi ca nu sunt nici iubita persoanei respective, ca ea nu are nicio obligatie fata de mine si ca ma port ca un copil mic si imatur avand ideea asta.

Eu zic sa ii spui ca nu are de ce sa se simta data la o parte, tu ramai prietena ei in continuare si ai aceeasi parere despre ea, o consideri la fel de importanta. Ca tu nu ar trebui sa comentezi atunci cand e cu amicii ei si ca, asa cum are ea dreptul ai si tu.

1 răspuns:
| IoanaTempah a răspuns:

- Tu nu esti singura din viata mea, mai exista si alte persoane in jurul meu carora le dau atentie. Nu existi numai tu deci obisnuieste`te cu ideea.
- Daca suntem prietene acest lucru nu inseamna ca trebuie sa avem aceleasi pareri sau opinii... Oamenii sunt foarte diferiti happy
- Prietenul la nevoie se cunoaste... asa se spune dar se pare ca atunci cand am nevoie de tine brusc nu mai suntem de aceeasi parere.

Sper ca te-am ajutat :*