| Andreeawotldes a întrebat:

Hey TPU, văd că nu mă înțelegeți,am citit mesajele pe care le-am primit de la voi,sunt fata și am 1, 53 la 20 de ani și vreau să am 1, 80,pentru ca nu mai pot să suport aceasta umilinta,ma distruge psihic, nu mai ma pot simți om, iar bărbații care au comentat,au spus ca am o înălțime bună pentru o fata, le doresc sa aibă fii, care sa aibă 1, 53 la 20 de ani, pentru a putea și ei sa îmi simtă suferință, sper că toți bărbații, care au comentat despre înălțimea mea sa le întoarcă karma exact suferință pe care am primit-o eu și apoi mai vedem dacă 1, 53 este o înălțime ideala. aveți o minte bolnava, eu nu am nevoie de pshiolog,eu am nevoie sa am 1, 80. sper ca karma să vă dea cea credeți voi ca este bine pentru mine. Bărbații doresc femeile scunde ca mine sa le domine,dar eu sunt cea care o să-i domine pe ei. asa ca treziți-vă, pentru ca de aia este importata o înălțime mare să-i intimidezi și sa-i faci să se simtă prost, eu o sa fiu cea superioara în relație, și o sa ajung la 1, 80 pentru a îmi impune autoritatea prin violenta,

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te intelegem foarte bine dar problema ta nu depinde de nimeni.
Daca tu crezi ca prin inaltime domini un barbat, te inseli amarnic.

„, dar eu sunt cea care o să-i domine pe ei."
Nu te supăra dar varsta nu-ti arată modul de gandire.

| dullcat a răspuns:

Oare nu ar fi mai productiv sa trolezi in alta parte?laughing Nicio femeie de 20 de ani nu gandeste asa (sper!).

,, vreau să am 1, 80, pentru ca nu mai pot să suport aceasta umilinta, ma distruge psihic, nu mai ma pot simți om, iar bărbații care au comentat, au spus ca am o înălțime bună pentru o fata, le doresc sa aibă fii, care sa aibă 1, 53 la 20 de ani, pentru a putea și ei sa îmi simtă suferință, sper că toți bărbații, care au comentat despre înălțimea mea sa le întoarcă karma exact suferință pe care am primit-o eu și apoi mai vedem dacă 1, 53 este o înălțime ideala. aveți o minte bolnava, eu nu am nevoie de pshiolog, eu am nevoie sa am 1, 80. sper ca karma să vă dea cea credeți voi ca este bine pentru mine.'' Asta e partea mea favorita din tot textul.Repet ce am scris si inainte, gandesti ca cineva de 10-11 ani, maxim.

| VoidEternal a răspuns:

Deci tu le dorești rău bărbaților care ți-au zis că ești in regulă așa și să nu te stresezi de pomană. Interesant.

Și zici că vrei sa domini și să intimidezi. Și mai interesant. Not.

Guess what, înălțimea pe care o ai, oricare ar fi ea, nu este rezultatul niciunei acțiuni pe care o faci sau nu o faci tu. E total în afara controlului tau. Iar faptul că vrei sa domini arata doar cât de frustrata și complexată ești ca persoană. Să te dai mare și superior pentru o chestie pentru care nu ai niciun merit e doar un semn de mojicie și micime sufletească.

Și zici că nu ai nevoie de psiholog? Măcar de educație și bun simț atunci?

| timidu89 a răspuns:

Nu o sa ajungi la 1.80 orice ai face. Poate nici 1.60, ai 20 ani, cam gata creșterea. Nu e nici o umilință sa fi scund, cu mama natura nu te pui.

| ILikeBlackCats a răspuns:

Bravo, ce sa zic. Fata hotarata

| MistarGoGu a răspuns:

Daca ai cunoaste UN pic de anatomie ai realiza ca oasele au un anumit ritm de crestere! Cresterea se cam opreste pe la 21 -22 de ani! Ce înălțime au părinții tăi? Ca sa iti dai seama daca este chestie genetică *( din familie )!
Nu trebuie sa iti VERSI furia sau frustrarea pe comentarii răutăcioase ca nu te ajuta la nimic! Este posibil ca din cauza unor probleme de alimentație / sanatate in copilărie Cresterea oaselor lungi *( femur ) sa fie oprită! Ultima ta solutie pana la 21 -22 sa faci mult sport poate mai ai sansa sa castigi ceva cm dar nu este nimic garantat!