| Ella_1621 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai cred.Ma place sau nu?
Am cunoscut un baiat din intamplare[un prieten i-a dat nr meu] si am vorbit din martie 2010 pana in ianuarie2011 apoi ne-am certat si din februarie 2011 vorbim din nou.doar la telefon.eu nu stiam cum arata decat pana in mai 2011[el m-a vazut pe mine la web si in poze prin aprilie(atunci si-a tras net)], dar ma intelegeam si ma inteleg super bine cu el.De multe ori imi spunea ca sunt frumoasa, ca ne-ar sta bine impreuna si chestii. El sta in apropierea bunicilor[de unde este si fosta lui prietena] si am fost si eu la bunici la inceputul lui iulie si venea la mine ca ne strangeam mai multi, in calitate de fratior[asa ne spunem], si a aflat fosta prietena si s-au combinat din nou.Prietena lui imi trimitea tot felul` de sms`uri ca sa termin cu prietenia cu el si chestii si i-am spus si lui. S-a despartit de ea pe chesti asta[ca s-a luat de mine] si i-a spus prietenei mele ca el nu vrea sa mai fie cu acea persoana pentru ca nu vrea sa se mai certe cu mine pentru ca tine la mine enorm si se simte prost cand ne certam.Acum urmeaza sa ma duc din nou la bunici, dar vad ca pe mess cu mine nu vorbeste adica doar "buna! cf?" si atat ca dupa se joaca cschatterbox. eu il plac enorm si i-am spus chestia asta.stie,da` el niciodata nu a avut curaju` sa-mi zica. ce sa fac? as vrea sa-i zic sa vina intr-o seara cat voi sta la bunici, da` si asa ce sa facem? funda

scuzati-mi romanul

P. S.: are 17 ani si eu 14 jumatatebig grin

4 răspunsuri:
| Jeanny22 a răspuns:

14 jumatate? La multi ani!
1.Este evident faptul ca te place, ca doar s-a despartit de prietena lui pentru tine! Poate nu stie cum sa ti-o spuna!
2.Sau poate el chiar te place ca o iubita, dar poate vrea mai mult decat un simplu sarut de la tine, si nu vrea sa te raneasca! La 17 ani, baietii sunt in perioada de incercari, si descoperiri, si experimentari! Asa ca ai grija!
3.De obicei, pe mess, nu poti vorbi la fel de liber, ca si cum ai vorbi fata in fata! Poate are si el niste probleme acasa si nu vrea sa-ti spuna sau nu stie cum sa-ti spuna!
4. Daca inainte iti spunea ca v-ar sta bine impreuna, acum, cand si tu i-ai spus ca il placi, de ce crezi ca nu ar vrea sa fie cu tine? Te sfatuiesc, sa-l inviti, atunci cand esti la bunici, sa discutati la un suc, si sa vorbiti deschis despre sentimentele voastre. Nu vei stii niciodata, ce simte daca nu-l vei intreba.Fa-ti curaj si discuta cu el, fata in fata.
5. Sper sa va rezolvati problemele!
Mult noroc!
Jeanny22!

| bia0000 a răspuns:

Intalneste-l.vezi care este atitudinea lui. Daca vezi ca intr-adevar te place surprinde-l.Fa ceva(un sarut dulce pe coltul buzii, ceva care sa-ii transmita niste semne de alarma cum ca acum e momentul potrivit sa fiti impreuna). Daca nu reactioneaza fa-l gelos sau pur si simplu uita de el:baieti sunt destui!

| mada1414 a răspuns:

Eu o sa-ti zic povestea mea...eu si cu vecinul meu ne cunoastem de mai mult de 3 ani ca amici apoi intr-o zi din vara asta am vazut si am aflat ca ii place de mine(ma tot intreba daca am sau am avut prieten si alte chestii de genul asta) asa ca am actionat, l-am invitat la mine(atunci mama avea treaba afara asa ca eram singuri in camera)si l-am provocat sa jucam adevar si provocare. dupa ceva timp(cam o ora) m-a provocat sa ne sarutam si eu am acceptat si m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si am zis ca da.de atunci ne intelegem foarte bine am facut mai mult de o lunahappy.ti-am spus povestea mea ca sa iti dau un mic exemplu de cam cum sa actionezi pentru ca este 100% evident ca te place si doar asteapta un semnhappy... sper ca raspunsul meu te-a ajutat.Bafta!

| bobby1990 a răspuns:

Da-i inainte cu tupeu... In fond, ce ai de pierdut? Decat sa iti pui atatea intrebari mai bine ai actiona pana nu ti-l fura alta