| edouardhrubiak123 a întrebat:

Salut,am o întrebare, locuiesc în Germania și anul trecut în Noiembrie am fost la dentist. aveam carii.și un dinte stricat, m-am dus la dentist ...am platit odată 95 de euro și odată 75 ..nu mai am carii,dintele stricat la scos, mi-a curățat și dinții...dar problema este că tot mă doare partea de sus, dreapta și stânga..care ar fi problema

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

A fost acum 1 an de zile iti dai seama de atunci s-au mai putut intampla chestii, au mai putut aparea carii la alti dinti pe care nu i-ai tratat atunci!
iti dau un exemplu din cazul meu ca sa te fac sa intelegi mai bine; eu de fiecare data cand ma duc la cabinetul stomatologic caruia ii sunt fidel, imi cere fie o radiografie deja facuta daca am (sa nu fie mai veche de 6 luni) fie imi fac ei acolo, au un aparat ce poate sa faca radiografie si pe bucati, deci nu face toata gura, cand nu este musai necesar!
si ma enerveaza asta le zic mereu "iar ma iradiati?" si ei zambesc...
ce vreau sa zic cu toata povestea asta? ca 1 an este suficient ca durata sa ai alte si alte probleme dentare
Raman uimit ca preturile de baza din Germania nu sunt mai mari decat cele de la noiwinking sigur ca nu vorbim aici de interventii sofisticate si implantologie! Dar ca si preturi sunt ca si la noi, sa nu uitam insa, la modul general, ce salarii sunt in Germania si ce salarii in Romaniawinking
Este cazul sa faci o noua vizita la medicul stomatolog!

| edouardhrubiak123 explică (pentru Simpatic):

Au trecut 5 luni doar

| Simpatic a răspuns (pentru edouardhrubiak123):

Ai dreptate tinere nu a trecut 1 an, nu am fost atent la noiembrie acela, in orice caz se aplica tot ce am zis ca si concluzie mai sus!
"Este cazul sa faci o noua vizita la medicul stomatolog! "
succes

| dullcat a răspuns:

Buna.Intelept este sa mergi inapoi la dentistul tau si vei afla.Cam piperate costurile...Nu degeaba multi romani se intorc din strainatate pentru a-si rezolva aici in Romania cu dantura.

| Andreea17M a răspuns:

Posibil ca gingia încă sa fie "traumatizată" de intervenții si atunci sa va doara pana cand se vindeca de tot