| Iommix a întrebat:

Voi ce ați alege dintre : o bătaie cu cureaua la fundul gol și o urecheală zdravănă sau fără telefon 6 luni?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ca parinte, nu am fost niciodata adepta batailor sau ruptul urechilor, dar sunt adepta pedepselor prin confiscarea obictelor care ii sunt cele mai dragi copilului, ca sa inteleaga ca facut un rau mare pentru care trebuie pedepsit, fiindca acum sufera repercursiunile faptelor lui.

Categoric aleg pedeapsa FARA telefon, fara computer (fara tableta, laptop si fara jocuri electronice), timp de 6 luni.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In calitate de părinte, pentru ca nu mai sunt copil de multi ani, le-as alege pe toate.
Si mai schimba subiectul intrebarilor ca devii penibil.
Maturizeaza-te!

| dullcat a răspuns:

Iar tu cu intrebarile alea? Ai vreun fetish sau? laughing Am trecut de mult de varsta la care sa primesc din astea. Speram ca in curand vei trece si tu.

| MistarGoGu a răspuns (pentru dullcat):

Masochist(a) ce sa faci! cu multa placere i-as aplica vreo 4 ude sa ii piara cheful total!

| Felissa13Eden a răspuns:

Mai bine cu parul, sau cu scândura de la pat, sa raman cu amintiri pe veci.

| MistarGoGu a răspuns:

Asta e pusa asa in " joaca "? Daca totusi Ai părinți care iti dau de ales este un inceput " democratic " sa zicem!
Altii au parte de CALAI care nu mai intreaba si nu dau de ales! Depinde acum si CATE lovituri, cu ce intensitate? Din 2 poate sa iti facă popoul rosu ca la maimuță!

| dullcat a răspuns (pentru MistarGoGu):

A fost pusa in joaca de inca vreo 3-4 ori pana acum. laughing