| NuImiSpunNumele a întrebat:

Salut, respectiv Buna! De ce copii din ziua de astazi fumeaza de la 11 ani, si nu isi traiesc copilaria, pe uni copii i-am vazut fumand de la varste mici. Oare de ce nu isi traiesc copilaria.
Dau funda pentru cel mai frumos raspuns.

Răspuns Câştigător
| loryluv a răspuns:

Pai acesti copii vor sa atraga atentia cuiva. Ei cred ca se pot face vazuti doar prin astfel de lucruri deoarece trebuie sa intre in randul celorlalti si sa fie la moda. Sunt devina si parintii deoarece nu se ocupa prea mult de ei, sau poate duc lipsa unui parinte, sau a ambilor parinti. In cele mai multe cazuri un copil cand duce lipsa de ambii parinti nu poate gandi la mai multstraight face, iar ei nu stiu cat sunt de grave aceste tigari pentru sanatatea lor

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

In primul rand e de vina anturajul apoi parintii pentru ca nu se ocupa mai mult de copii, le ofera prea multa libertate

| IoanaIoa88 a răspuns:

Pai depinde de anturaj!

| venilla a răspuns:

Pentru ca vor sa para si ei "cool" si mai nou, asa e la moda, sa fumezi, sa bei, sa te droghezi :-J

| Tlbi a răspuns:

In primul rand depinde foarte mult de anturaj, pentru ca daca nu fumezi cica nu esti in rand cu 'lumea'.

| StephyMonster a răspuns:

Fiindca parintii pur si simplu nu au grija de ei si nu le mai pasa si asa ajung vagabonzi...la fete de obicei curvele fumeaza(scuze de expresie) si din astea obsedate de cluburi, iar la baitii o gramada fumeaza.Deasta,daca parintii ar discuta cu ei si le-ar da mai multa atentie arunci oarecum ar intelege.Aaa, mai e si internetu, aici vad tot felul de lucururi, daca nu era intrnetu nu erau asa de obsedati nici de sex si nici nu vorbeau asa de mizerabil.Eu zic ca nu e normal nici sa ai iubit(a) la 11 ani, ce dracu' ca doar au timp toata viata, da' ce sa faci vezi cum se schimba vremurile...