| Denis1234P a întrebat:

Salut, sunt băiat și am o întrebare.
Ce se întâmplă dacă te masturbezi de la o vârstă mică (gen când voi fi bărbat mai pot să fac copii)?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu se va intampla ceea ce crezi tu si anume ca daca te masturbezi nu vei face copiii, este o prostioara si nu are legatura una cu alta!
Insa daca te masturbezi prea des si te vei uita obsesiv si la filme pentru adulti, nu vei mai gasi aceeasi placere cand vei face "dragoste" in realitate
deci mai rarut ca e mai dragut happy
deocamdata esti mic de ani vei intelege putin mai tarziu cum sta treaba

| Denis1234P explică (pentru Simpatic):

Am 15 ani

| Simpatic a răspuns (pentru Denis1234P):

Atunci esti liber la a te simti bine, dar fa-o nu foarte des!
cred ca doar ipocritii ar spune ca ei nu fac asta sau nu au facut-o niciodata
dar Dzeu este martor ca de ipocriti si falsi nu ducem lipsa aici

multumesc pentru funda tinere!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ajungi obsedat cu labba (onanist) si nu vei mai fi capabil sa ai relatii normale, cu o femeie, fiindca te-ai obisnuit doar cu mana ta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Masturbarea nu duce la infertilitate.Acesta e un mit propagat de cei care nu stiau cum sa-si tina copiii in fraul strans al religiei si sa ii fereasca de pacate, dintre care si masturbarea era considerata unul enorm.Totusi, suntem in 2024, we know better.E perfect normal sa ai acest obicei in adolescenta, stai linistit.

mai* poti sa faci copii, da

Poti totusi citi si aici:

https://www.reginamaria.ro/......-si-excese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, vei putea face copii atâta timp cât ejaculezi iar sperma intra in vagin iar spermatozoizii fecundează ovulul.