| cosmi222 a întrebat:

se apropie halloween-ul si eu nu am costum, puteti sa imi dati idei de costum, facut de mana va rog happy

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

-Vampir (te poti imbraca in ce vrei, iar dintii ii faci din unghii false si ii lipesti cu pasta din aia de lipit proteza. Se gaseste in farmacii)
-Zombie (niste haine care nu iti mai trebuie le rupi si le stropesti cu sange fals, iar pe fata gasesti destule machiaje pe Youtube)
-Meduza (iei o umbrela transparenta si ii lipesti niste fasii de hartie creponata albe si bleu. De imbracat poti sa iti iei o rochita bleu)
-Mim (cauti machiaj pe net si iti trebuie doar pantaloni negri si tricou/bluza cu dungi)
-Caprioara (niste haine crem/maro si tutorial de machiaj si coarne gasesti pe net)
-Spion (doar te imbraci in negru + manusi si optional un pistol de jucarie)
-Clovn (machiaj pe net si haine cred ca gasesti si tu ceva sa mearga de exemplu niste colanti si un tricou foarte larg pe care sa pui sange fals)
-Fantoma (cel mai simplu, ia un cearceaf alb si taie doua gauri pentru ochi)
Sper ca ti-am dat macar o idee laughing

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O sarbatoare straina care nu tine de noi. Si tampita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te poti costuma in Gamora laughing

| wpetterssone a răspuns:

Ce este halloween-ul pentru tine? De ce îl sărbătorești?