| MeGustaaaaa a întrebat:

Sunt in clasa a V-a si avem o zgripturoaica de femeie de servici...Clasa a VII-a de langa clasa mea era goala cu zgripturoaica inauntru. Un coleg a trantit usa si eu eram pe hol si zice ca eu! A recunoscut baiatul, dar nu ne crede! Am incercat sa ii explic doamnei "Faceti-ai cruce!" dar nu intelege! Tipa, urla si te injura... Ce e de facut? Daca nu sunt vinovata imi scade nota la purtare? A, si inca ceva, dirigintele nostru a zis ca ne va lasa si sa avem ca diriginte profesorul de sport care arunca cu bate si ne injura, din cauza a 3 elevi rai. Ce e de facut in privinta usii trantite si in cea a dirigintelui?

Răspuns Câştigător
| Alexy271 a răspuns:

Buna, imi amintesc cand eram eu in clasa a 5 si totul era nou pentru mine, ma simteam o straina in scoala laughing In legatura cu femeia de servici eu iti recomand atat tie cat si clasei tale sa nu o bagati in seama IGNOR TOTAL, e doar o femeie de servici, nu iti poate face absolut nimic nici sa iti scada media la purtare(doar cadrele didactice pot face asta), poate sa mearga si la director/oare si crede-ma ca nici directoru nu va va face nimic happy. Cu dirigintele nu stiu ce sa zic, poate zicea doar asa sa va sperie cand sunteti rai, mai ales ca sunteti a 5 si stie ca sunteti naivi si credeti tot ce zice; dar daca totusi pleaca si nu va convine ca profesorul de sport sa va fie diriginte, cativa parinti sa vorveasca cu directorul si se va rezolva. happy Sper ca te-am putut ajuta, si bafta in continuare la scoala, profita ca sunt cei mai frumosi ani.

4 răspunsuri:
| Bibbi1507 a răspuns:

Pai faza cu dirigintele ca o sa va lase nu exista. Si dirigintele care l.am avut in a V-a a zis ca o sa ne las aca nu se mai poate dar a glumit. Dar totusi ne.a lasat. Nu pentru ca eram rai. Pentru ca l.a dat inspectoratu afara din sc ca nu era titular, altfel ramanea cu noi. A fost cel mai bun diriginte! Iar in privinta usii. Nu stiu ce sa zic. La ce scoala inveti? Scoala are camere de luat vederi? Asa se vede adevarul. Si daca se afla ca nu esti vinovata fii sigura ca nuo sa ti se scada nota la purtare. Iar in privinta domnului de sport, ai spus ca este rau. De ce nu va puneti toata clasa si va duceti la dna./dnu. director sa faceti plangere? Sunt indeajuns 5 copii sa faca plangere si profesoru zboara din scoala. FUNDA? big grin

| MeGustaaaaa explică (pentru Bibbi1507):

Invat foarte bine, si din pacate nu avem camere de luat vederi...Am sa mai discut cu colegii si cu dirigintele sa vedem cum e situatia.

| hyshikansackha a răspuns:

Trebuie e ca cunosc o prietena care trebuie sa -i vina o prof f rea ca dirig. dar la banchet parintii au luat o foaie si au semnat toti cei care nu au vrut sa o aiba ca diriginta si s-au dus la directot si nu le-a mai fost dirig dar apoi nici prof de geogra si in ceea ce priveste femeia de serviciu si eu am una in sc f rea care nu tine cu noi in sensul curateniei si nu cred ca ti se va scadea nota la purtare din cauza asta si daca e daca stii ca tu nu ai fost vinovata ii spui celui care va ancheteaza sa va spuna sa ziceti adevarul iar colegul ala a tau pana unde poate merge cu minciuna?

| MeGustaaaaa explică (pentru hyshikansackha):

Colegul acela a recunoscut, dar nu l-a crezut.