| mihaela25georgiana a întrebat:

Bună! Am dat în urma cu câteva săptămâni o comandă pe eMAG și apoi am anulat o, eu plătisem cu cardul dar nici în ziua de azi nu mi am primit banii. Când sun la ei nu sunt disponibili. Ce pot face?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intra online si contacteaza-i.
Pune dovezile de plata si de anulare a comenzii si cere-le sa ti se returneze banii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa le scrii pe chat pentru ca numar de telefon eMAG nu mai are de mult timp.

| mihaela25georgiana explică (pentru suntserios):

Le am scris, îmi spun ca banii ii primesc în 2 zile lucrătoare dar au trecut 3 săptămâni

| Korkodeln a răspuns (pentru mihaela25georgiana):

Mai ai o singura sansa sa-i grabesti, reclamatia ANPC, se face online, nu uita sa atasezi capturi de ecran care sa contina termenele si codul comenzii, daca ai salvat chat-ul si ai o captura de ecran si de la ai e foarte bine, daca nu, sa mentionezi data la care ai contactat serviciul clienti:

https://sesizari1.anpc.ro/

| Wr3nch a răspuns:

Ai dat comanda pe Emag, dar ai cumparat de la ei sau de la partener? Ca daca e de la partener, trebuie sa dai de ei.

| KovacsB a răspuns:

Contacteaza Emag.