| ReddY25 a întrebat:

Mai există bancnotele de 500(lei)?

28 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Logic,am cate una măcar in fiecare luna.

| Frank51 a răspuns:

Există, dar cum noi ăștia mai tineri folosim cardurile nu prea ne mai trece prin mână cash. Cel puțin eu de prin 2018 nu mai plătesc cu cash nicăieri ( aproape nicăieri, că am pățit la un fornetti să trebuiască să plătesc cu bani yak).

| Dismally a răspuns:

Da, exista dar sunt ceva mai rare, chiar se vand destul de bine daca ai ceva necirculat iei cam 700 - 800 lei pe ea happy

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns:

Da

| mastadont a răspuns:

Există, chiar ieri am schimbat una.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| MiruD a răspuns:

Da!

| DjSannan a răspuns:

Da, bancnotele de 500 de lei există încă

| RaduRobertRO a răspuns:

N-am mai vazut-o de ceva timp, la bancomat cea mai mare e cea de 200.

| ZappyTv69 a răspuns:

Da

| Alexandru3131 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Ma, tu esti fata? De ce ai numele asta fu ZappyTv, de la ce vine? Pana sa vad ce poza ai la profil, credeam ca esti baiet.

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Alexandru3131):

Da, sunt fata! Nu și-a dat seama nimeni? :O

ZappyTv vine de la un youtuber, am mai avut un cont când eram destul de mică (2015-2017) dar a fost blocat.

După câțiva ani, am zis sa imi pun un nume similar. M-am gandit sa il schimb, dar așa nu as mai fi recunoscută, și nu am cam multe idei.

| Alexandru3131 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Si eu sunt in pana de idei atunci cand trebuie sa setez un nume de utilizator.
Ce prezintă acel YouTube- er? Imi pare, totusi, cunoscut nickname- ul respectiv.
Stai se afle si ceilalți ca esti fata, sa vezi apoi mesaje si cereri de prietenie. laughing

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Alexandru3131):

Nu m-am mai uitat de o vreme, făcea parodii si glume pe baza a diferite jocuri, era amuzant la vremea aia, dar nu m-am mai uitat la el.

Și legat de cereri de prietenie... happy Am comentat la unul "timid" Instagramul meu, si m-am trezit într-o ora cu 7 mesaje, de la persoane diferite.

Dar nu mă deranjează, până la urma sunt mare filosof aici pe TPUlaughing

| Alexandru3131 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Numai cu 7 mesaje?! Putin. Ai scapat usor. Am auzit ca, in general, o fata, este asaltata zilnic cu zeci de mesaje. Macar nu te plictisești. E frumos cand primesti atentie, ca ai de unde sa alegi. Cine stie, poate ca, unul dintre cei 7 "pitici", era alesul tau. laughing
Totusi, ZappyTv, care e numele tau? Al meu este Tiberiu. Placerea este de partea mea sa te cunosc.

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Alexandru3131):

Atentia să fie din partea cuiva care este important! Când îți dau unii mesaje cu replici de agățat din 2007 parca block-ul e cea mai bună opțiune.

Și legat de nume, este Alexandra. Prefer să nu îl arat. happy

| Alexandru3131 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Nici mie nu îmi place sa imi fie publice datele, de aceea am ales numele fictiv de "Alexandru". happy
Replici de agatat 2007, gen "Yahoo Messenger"? Acum Instagram-ul e baza, dar si Tiktok-ul. In schimb, Facebook, a ramas in urma, il folosesc mai mult mamicutele, ca sa posteze imagini cu "Buna dimineata. Cine vine la o cafea?" laughing
Am renuntat la toate retelele de socializare. Ca sa nu ma plictisesc, folosesc YouTube, Netflix, HBO, Pinterest...si cam atat. Tu ce aplicatii mai folosesti?

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Alexandru3131):

Le folosesc pe toate enumerate de tine!

Pe Facebook mai stau și rad la postarile rudelor, care sunt cam 60+ și posteaza contentul clasic de vârsta aia.

Pe Instagram nu prea vorbesc decât cu câțiva prieteni, și mai mult ma uit la ce postează alții.

Ma mai uit și la filme pe cele pentru filme/seriale.

Și pinterest/twinkl.

| Alexandru3131 a răspuns (pentru ZappyTv69):

M-ai bagat in ceata. Twinkl pentru ce este? Twitter ai folosit vreodata? Eu am incercat, dar nu am inteles nimic din ce e acolo.
Alexandra, esti la facultate?
Despre Tiktok nu ai zis nimic. Il folosesti? Oricat am incercat sa vizionez doar ce imi place pe Tiktok, tot imi apar tigani si video -uri care nu au niciun sens. Toti se promovează acolo.
Ce zodie esti? Cumva fecioara? Ca scrii corect, esti inteligenta, organizata cand iti expui ideile.

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Alexandru3131):

Twinkl este mai mult pentru profesori/învățători. Fac planse pentru clasele 1-4. Nu am pregătire, dar imi place sa ajut.
Twitter am folosit dar mai bine nu foloseam. Am vazut multe chestii pe care mai bine nu le vedeam.

Iar tiktok am avut din vremea când se numea Musical.ly și postam prostii. Acum, l-am dezinstalat cam acum 2 luni, și simt ca am mult mai mult timp liber.

Sunt balanța. Incerc să dau răspunsuri concrete, detaliate, și unde ma pricep. Nu ca alți utilizatori, care dau răspunsuri doar ca sa dea.

| Alexandru3131 a răspuns (pentru ZappyTv69):

Eu nu ma implic foarte mult, atunci cand cineva posteaza o intrebare pe un forum. In schimb, folosesc forumurile ca sa solicit ajutor pentru o informatie. Presupun ca stii deja de existenta forumului Softpedia, nu? E mai serioa decat TPU, cu intrebari si raspunsuri verificate, unde, majoritatea utilizatorilor, sunt maturi, si primești răspunsuri foarte bune.
De ce ar conta pregatirea, in ceea ce faci tu pentru clasele 1-4? Altii au pregatire, dar asta nu înseamnă ca exceleaza in ceea ce fac. Poate tu chiar esti facuta pentru meseria de invatatoare. Asta iti doresti sa faci si sa devii?
Eu sunt zodia varsator- ciudatul zodiacului, vesnicul visator, bipolar, depresiv, pus pe ganduri.
Inspiri multa seriozitate, pentru varsta ta, in timp ce, altele, stau pe Only Fans si alte platforme similare. Nu, nu am accesat niciodata Only Fans- ul, si nici nu as plati pentru asa ceva, insa stie toata lumea de existenta acestei platforme, si cat de folosita este de către femei.

| ZappyTv69 a răspuns (pentru Alexandru3131):

M-am gandit sa fiu învățătoare, dar pregătirea pe care o acumulez nu este legată de profesorat.

Pe Softpedia am fost activa acum ceva ani, dar din ultimii ani și-a pierdut calitatea răspunsurilor.
Pe TPU din păcate, se întâmplă la fel.

Răspuns utilizator avertizat
| Emy52 a răspuns:

Da, exista
Au pe ele imaginea lui Mihai Eminescu
Sunt valabile și pot fi folosite
( Dar dacă te duci la un magazin mic sau te duci la orice magazin dimineața este posibil să nu aibă să ți dea restul dacă vrei să cumperi ceva nu foarte scump :').

Îți urez sa ai cat mai multe!winking

| ANAMARIA4373873 a răspuns:

Salut! Bineînțeles.