| adrian_2389 a întrebat:

Sall cine a fost in strainatate la munca in agricultura imi poate spune si mie ce cerinte sunt si cum este acolo?

2 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Depinde unde nimeresti.Nu e peste tot la fel.

| Samuel_8077 a răspuns:

Da, depinde unde mergi. Eu sunt in Spaña nu am muncit niciodata in agricultura dar iti spun care sunt cerintele. daca nu ai rezidenta acum e greu sa muncesti fara NIE. pe urma trebuie sa mergi unde diferite orase din Spaña unde are firma de lucru. pe urma te plateste cu 4€ la ora sau mai putin si trebuie sa faci cel putin 10 ore pe zi cred ca se munceste si sambatele si duminicele depinde de lucru pe care il are. daca nu te plateste la ora te palteste la capas daca sti ce ii acela ca un cos mare care iti da 1, 5€ pe el. de aici trebuie sa iti platesti tu benzina si chiria si mancarea. depinde cat faci iti, iese la luna 600€ cred depinde ca alti au luat si tape si mari big grin. daca esti contratat de firma direct castigi mai bine.