| MarioPrococpciuc a întrebat:

Salut! Dacă schimb numărul de telefon la contul de Revolut pe altul. Pot face un alt cont nou de Revolut cu numărul de telefon care l-am folosit până la schimbare?
Sau trebuie sa șterg contul definitiv și voi putea face altul?

Răspuns Câştigător
| carevaescu a răspuns:

Din cate îmi amintesc, indiferent de numar, tu ca persoana nu poti avea doua conturi. Asadar chiar daca vrei sa folosesti nr vechi pentru un nou cont, atunci cand iti vor cere actele de identitate vor depista ca mai ai un cont

| MarioPrococpciuc explică (pentru carevaescu):

De exemplu sunt pe actele Mamei dar pe numărul meu și doresc sa fac un cont pe actele mele dar și cu același număr.

| carevaescu a răspuns (pentru MarioPrococpciuc):

Teoretic se poate daca schimbi nr

3 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

Da. Odată ce numărul vechi nu este legat de un cont Revolut poți oricând să faci alt cont cu același număr. Dar nu poți pe același nume pentru că actele tale sunt legate de el. Eu mi-am schimbat de doua ori numărul de telefon pentru că inițial îl aveam pe a mamei. După ce l-am schimbat după și ea și-a făcut cu fostul meu Nr. Deci n ai treabă.