| Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Sunteti de acord cu afirmatia "BASARABIA ESTE ROMANIA"? Argumentati

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

In niciun caz. Indiferent de ce cred si vor ultranationalistii de-o parte sau de alta a granitei, exista tratate oficiale care stabilesc exact a cui este Basarabia. Cui nu-i convine, n-are decat sa denunte aceste tratate. Nu cred, insa, ca ar avea vreo sansa de castig.

6 răspunsuri:
| chokingvictim a răspuns:

No nations no borders

| améliee a răspuns:

Sunt de acord cu faptul ca Basarabia este teritoriu romanesc, dar a spune ca 'este Romania' e exagerat.

| xname23 a răspuns:

Nu! Basarabia a fost parte din Romania nu insusi Romania.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea, putem spune si ca Franta e Roma nu? Sau, Bulgaria este Dacia nu? este foarte corect, si se bazeaza pe o istorie "stabila". Dar de preferat, a se folosi verbul "a fi" la trecut din moment ce ne referim la istoriehappy

| alexpr2000 a răspuns:

Mai Fato ai grija ce vorbesti ca trecutul apartines stramaosilor si nu trebuie schimbat ca ei au consyruit tara asta!

| Io14ana a răspuns:

Normal ca nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuusadsadsad