| Băă_Miruu_1994 a întrebat:

Buna fetelor:* va rog spuneti-mi si mie ce culoare de creion sa folosesc pentru sprancene daca sunt roscata? multu:* dau funda :X

15 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Este total eronat sa aplici creion negru pe sprancene! Desi recunosc, o mai fac si eu;))
Creionul trebuie sa fie cu o nuanta mai deschisa decat culoarea naturala a sprancenelor. Pentru sprancene negre, creion maro inchis.
Sau fard pentru sprancene.

http://www.ancabuzeamakeup.ro/2010/09/definirea-sprancenelor.html

Nu asorta sprancenele la culoarea hainelor si nici la par.
Nu ai vazut niciodata o blonda cu sprancene negre?

| onasis1961 a răspuns:

Păi depinde in mare masura si de fardul pleoapelor cred ca re-ar avantaja negrul.

| mona a răspuns:

Cred ca negru s-ar potrivi mai bine, ar iesi in evidenta mai mult

| BiuL a răspuns:

Eu zic o culoare cat mai apropiata de culoarea naturala a sprancenelor tale, as zice un maro mediu.
in poza de la profil is data cu creion maro inchis de la rimmel, imi place ca arata natural, ia-ti si tu ceva de genul.

| Băă_Miruu_1994 explică (pentru BiuL):

Am sprancenele negre si cred ca ar merge maro mediu :* app esti foarte fum happy

| BiuL a răspuns (pentru Băă_Miruu_1994):

Merci frumos, si tu!
da si eu zic ca ar arata bine maro mediu, natural

| AlleSss a răspuns:

Buna. Negruwinking

| LeMousiqe a răspuns:

Negru,dar depinde ce haine ai.

| Kasia a răspuns:

Foloseste mai bine un fard pentru sprancene care se vede mult mai natural.Incearca un maro brun.De obicei se spune ca nuanta pe care o alegi pentru sprancene trebuie sa fie cat mai apropiata de cea a parului dar e imposibil sa iesi din casa cu sprancene roscate.

ceva de genu
http://www.google.ro/......tp?/search

| VandaAdelis a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu iti creionezi sprancenele, banuiesc ca nu ai o varsta inaintata, incearca sa fii cat mai naturala, iar daca vrei o culoare frumoasa pentru sprancene care sa fie in contrast cu roscatul tau, mergi la un salon si roaga-le pe fete sa iti dea ceva sugestii si tot odata sa iti vopsesti sprancenele, vor arata mult mai bine decat pictate cu creionul.

| Băă_Miruu_1994 explică (pentru VandaAdelis):

Tu esti in poza?:*

| VandaAdelis a răspuns (pentru Băă_Miruu_1994):

Da,de ce?

| Băă_Miruu_1994 explică (pentru VandaAdelis):

Esti frumoasa happy imi place mult rujul tau ..ai putea sa-mi spui ce firma si ce nuanta este? mersi:*

| VandaAdelis a răspuns (pentru Băă_Miruu_1994):

Multumesc, este de la Mac rujuletul, se numeste Mac Myth, il gasesti online cred :*

| Băă_Miruu_1994 explică (pentru VandaAdelis):

Mersi mult:*