| Pufulete456 a întrebat:

Buna fetelor:* va rog spuneti-mi si mie ce culoare de creion sa folosesc pentru sprancene daca sunt satena? multu:* dau funda :X

Răspuns Câştigător
| tinka1 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te consulti cu cei de la magazinul specializat cu cosmetice. Eu am 7 creioane si doar 1 este perfect. Restul culorilor nu imi vin. Culoarea mai inchisa te face batrana si urita, iar cea deschisa iti va sta urit. Trebuie sa iti alegi culoarea dupa culoarea paruluiwinking

6 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Bună!

Culoarea sprâncenelor trebuie să fie aceeaşi cu culoarea părului, dacă vrei să arăţi ok. Îţi recomand o nuanţă deschisă, ca cea a părului, pentru că dacă foloseşti un creion negru, fiind şatenă, vei avea o expresie dură.

| diavolitadulce a răspuns:

Sfatul meu e sa folosesti o nuanta cat mai apropiata de cea a sprancenelor tale happy

| AlexandraPrincess a răspuns:

Maro\Negru,sau intreaba un cosmetician!winking

| Criistyanna a răspuns:

Eu folosesc Maro sau Negruwinking

| MissJJ a răspuns:

Maro!

| Ayanaaa a răspuns:

Ai putea incerca de la avon, sunt niste creioane pentru sprancene super, si tine, eu mai neglijez sa ma demachiez cand sunt obosita si rezista pana a doua zi. Dark Brown e culoare, e un maro care, daca vrei il poti face sa se vada si mai inchis si mai deschis, in functie de cat de mult creion aplici. Sper ca te-am ajutat