| Anonim19372515 a întrebat:

Bună! Vreau să imi fac parul negru (brunet), deci intrebarea mea este: dacă imi iau nuanțator negru o sa se prinda culoarea pe parul meu saten spre inchis? Vreau sa vad daca ma prinde culoarea inainte sa ma vopsesc, nu vreau sa fac vreo greseala ca mai apoi sa-mi stric parul cu vopsele pentru a reveni la culoarea naturala.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vopseaua neagra prinde pe orice culoare de par, doar sa fii atent sa o intizi foarte bine pe par, ca sa nu-ti ramana parcele nevopsite.

Si inca ceva: gandeste-te foarte bine acum, inainte sa pui vopseaua neagra pe par, fiindca de nu-ti va place cum iti sta cu negru, nu-l mai poti scoate deloc din par, nici macar prin decolorare, cel putin 6 luni.
Chiar si nuantaorul de par negru, tot sta in par 3 luni.

| Furnicuta000 a răspuns:

In primul rand, felicitari ca te gandesti la un nuantator si nu la vopsea pentru ca multi fac greseala sa-si puna vopsea neagra in cap si o mai scot apoi doar cu foarfeca. Dar tu daca esti baiat si ai par scurt nu prea ai niciun stres ca el creste repede.
Conteaza si ce fel de nuantator. Cel mai repede ies din par alea la plic, nu mai stiu in ce magazine se gasesc. Sa nu cumva sa iei din alea la cutie cu oxidant

| Anonim19372515 explică (pentru Furnicuta000):

Multumesc! Dar sunt fata? Am parul pana la fund, nu stiu cate plicuri ar trebui sa cumpar.Nu vreau sa am jumatate de par neagra si cealalta maro?

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Anonim19372515):

Vreo 3-4. Depinde si cum le aplici. Eu amestecam cu balsam si intindeam pe par cu pensula ca sa fie uniform

| Felissa13Eden a răspuns:

Culoarea negru se prinde pe toate nuantele de par si e cel mai greu sa scapi de ea dupa : ))

| Anonim19372515 explică (pentru Felissa13Eden):

Am inteles ca nuantatorul se ia dupa cateva spalari, oricum nu ar fi o problema pentru ca deja am parul spre brunet, fiind destul de inchis

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Anonim19372515):

Da, se ia mai repede si vezi sigur cum ti-ar sta cu parul brunet.