| Alexandra_Ail_1994 a întrebat:

Imi iese culoarea dorita daca amestec decolorant cu vopsea? ( culoarea mea e ciocolatiu deschis )

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Nu, nu iti recomand. Decolorantul are scopul de a scoate pigmentul din par, astfel deschizand culoarea, vopseaua depoziteaza pigment. Cele doua au structuri diferite si daca le combini nu poti stii ce culoare o sa rezulte. Daca vrei sa iti deschizi parul doar cateva nuante iti iei direct o vopsea mai deschisa. De exemplu, cum e caramelul asta, care deschide si nuantele de saten :
http://www.palette.schwarzkopf.ro/......creme.html

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Declorantul si vopselele de par sunt total diferite de vopseaua de casa, lemn si alt fel de vopsele de zugraveli, nu functioneaza daca le amesteci, pentru ca au compozitii chimice diferite si fiecare are rolul ei.