| Couragebv a întrebat:

As vrea sa plec si eu in strainatate, undeva unde as putea sa fac ceva bani, cum ar fi Anglia, Austria, Germania. daca aveti vreo idee, sau parere este binevenita. Eu sunt deja in Italia de aproape un an de zile, dar u e mare braza nici pe aici, ca sunt salariile destul de mici unde sunt eu, pentru ca sunt foarte multi straini pe aici(bulgari, marochini, etc.) si au ajuns salariile cam 500 de euro.

Răspuns Câştigător
| 军超好听海 a răspuns:

Poti pleca in United Kingdom(Marea Britanie) si mai ales in Anglia. Spor!

6 răspunsuri:
| Couragebv explică:

Ma gandeam la anul sa merg in Anglia, am un var acolo, si s-ar putea sa mearga bine, mai am si experienta in bucatarie vreo 4 ani, numai sa gasesc de lucru...

| francesca89 a răspuns:

Da unde esti? la Napoli? acolo sunt salarii de 500 de euro.hai si tu mai spre nord,e foarte greu si aici, dar daca-ti gasesti un loc de munca, iei peste 750 de euro.bafta.

| 军超好听海 a răspuns:

Mai ganton, tare te laudai ieri ca stii vorbi romaneste, unde-s virgulele, kur? Dumbass.

| iraida84 a răspuns:

Ganton,am impresia ca u nst ce inseamna strainatatea, cel mai corect ar fi sa nu fi lasat nici un com.Da in anglia se plateste foarte bine.dar fara diploma(nst sigur cum se cheama diploma)nu poti lucra, numai la nergru si e cam periculos.Si eu sunt in it
, se plateste putin 600-700 e. In nord se plateste peste 1000 dar chiria e vreo 800.mai bine daca iti asigura cazarea, numai asa poti aduna ceva.bafta

| ganton a răspuns:

Pai stii germana pentru austria si Germania? sau te duci asa, tantalau si gogoman acolo si dormi prin parc pana te-o lua vreo baba s-o speli la kur? rolling on the floor

| 45tibi a răspuns:

Daca ai experinta in bucatarie sa stii ca bucatarii se cauta si sunt platiti bine,poti sa te angajezi pe un vas de croaziera, doar ca trebuie sa stii sa inoti, cred ca e o conditie de baza.