| DoarEuDia a întrebat:

Buna :* Am nevoie de ajutorul vostru neaparat ca nu stiu cu cine as putea discuta despre nelamurirea mea. Sunt in clasa a 11-a filo,si as vrea ca mai departe sa lucrez in armata,pe viitor chiar mi-as dori sa plec si in Afganistan. Nu stiu nimic despre ce ar trebui la armata,cum sa procedez, se face practica la caracal? am nevoie de toate informatiile necvesare va rog frumos :*

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a ajunge militar sunt 2 moduri:
1.Angajarea ca militar profesionist, pe baza de contract.
2. Absolvirea unei scoli militare, pentru ofiteri o academie si pentru subofiteri/maistri militari o scoala de subofiteri.
Detalii poti afla de pe site-ul oficial al MApN sau de la Centrul militar din judetul tau.

| DeathIncarnate a răspuns:

Eu sunt la Fortele Terestre, Academia din Sibiu. Unde vrei sa dai?

| Resurrection a răspuns:

Pentru a lucra in armata, cel mai bine era sa dai la Alba la liceul militar, sau in orice alt liceu legat de asta. Daca pleci de pe filo sun mai slabe sansele.

| Amegadaisuki a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie ca tine si cel mai eficient mod ar fi sa te angajezi in cadrul armatei pe baza de contract big grin
desigur va trebui sa dai unele probe dar merebig grin