| ancaanca2344 a întrebat:

Buna. Ce fel de locuri de muncă practice există fără să fie nevoie de experiență, facultate și cursuri la început? Nu mă înțelegeți greșit, momentan nu mă simt in stare și nici nu am răbdarea necesară ca să fac cursuri, facultate sau orice altceva să învăț intr-un domeniu anume. Trec și printr o perioadă mai aiurea, iar cu răbdarea si concentrarea de a învăța ceva ce necesită o perioadă mai mare de timp de ex cum e facultatea, m ar epuiza de energie complet. Mi aș dori să lucrez, însă imi doresc pe un domeniu care să fie practic, mai mult cu mâinile și vederea daca înțelegeti la ce mă refer. Nu știu cum altcumva să mă exprim. De exemplu ca și curățenia, dar pe curățenie nu pot să lucrez fiindcă am probleme respiratorii, iar cu praful stau rău de tot. De asemenea menționez că anul trecut am terminat liceul și n am mai lucrat vreodată, deci la asta m-am referit când am zis că s la început, adică n am mai lucrat înainte. M ati putea ajuta vă rog la partea asta? Imi doresc mai multe idei dacă se poate ca să am ce să mi aleg si sa vad ce mi se potrivește. Dacă am scris ceva și nu ati înțeles la ce m-am referit, vă rog sa mi ziceți. Mulțumesc pentru înțelegere ????

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti incearca si aplica pentru joburi la KFC, McDonald's etc

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Lucrator comercial (te ocupi cu asezarea mărfurilor),
camerista(nu este praf mult),
depozit colete.
Dumnezeu sa te ajute,

| AlexCriss2000 a răspuns:

Lucrător comercial.