| Andreeagrigoras90 a întrebat:

Bună seara, daca am 3 ani de facultate in management,cu licență, ce studii pot face sa pot ajunge în învățământ? Mulțumesc

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Pedagogia trebuie să fie.

| Felissa13Eden a răspuns:

Trebuie sa te fii inscris la modulul psiho-pedagogic, toate facultatile il au. Sunt 3 module, primul ca sa poti preda la gimnaziu, al doilea sa poti preda la liceu si al treilea sa poti preda la facultate.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Felissa13Eden):

La facultate nu se mai poate preda fara Masterat sau Doctorat!

| Felissa13Eden a răspuns (pentru Violleta2022):

Al treilea modul il poti face numai daca esti inscris la doctorat, evident.

| LisaJulie a răspuns:

Trebuie sa te înscrii la modulul psiho-pedagogic! Acum depinde unde vrei sa predai, la gimnaziu sau liceu!