| WhoCare a întrebat:

Cand sunt sesiunile de inscriere pentru scolile de jandarmerie de obicei? (Dupa bac, exact dupa 10-11 iulie cand se afiseaza notele) Cand pot depunde dosarul si unde voi da probele? (Sunt din Iasi). Nu stiu daca este o sesiune exact dupa bac sau cand sa ma inscriu, ma poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Astfel de informatii le gasesti, de obicei, publice pe siteul institutiilor. Unde vrei sa te inscrii mai exact? In articolul de mai jos scrie ca nu mai ai asa mult timp.

https://www.edupedu.ro/......admiterii/

Succes!

| WhoCare explică (pentru dullcat):

Vreau sa merg la Falticeni. Am sunat si mi-au spus ca dosarul trebuie sa contina neaparat diploma de bacalaureat cand il depun. Asta ar insemna ca ar trebuie sa merg la sesiunea din toamna, nu?

| dullcat a răspuns (pentru WhoCare):

Pai eu as fi intrebat atunci pe loc, cand am sunat, sigur ti-ar fi raspuns.Mi se pare stupid sa fii conditionat asa, si sa pierzi cateva luni sau un an.In fine, sper sa reusesti.

| ariel13 a răspuns:

Înscrierile se fac pe 15-28 februarie.