| Gigi34 a întrebat:

Cine poate să îmi zică până când rezistă un ghiocel? Știu că până în Martie, dar nu știu până când. La mijlocul lunii, sfârșitul lunii, începutul ei, nu știu exact și vreau să îmi zică cineva. Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

2-3 săptămâni maxim

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ghioceii din curtea noastra sunt inflorite de cca. 3-4 saptamani, iar acum incep sa se ofileasca.

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, Depinde de durata dintre imbobocire si înflorire. După înflorire, planta rămâne doar cu frunze si cu fructe. Dacă sunt o multime de flori de ghiocel, înseamnă că ai multi bulbi pe care îi poți separa primăvara.