| liviuiacob88 a întrebat:

Salut.am un polizor unghiular stern pe care am pus o panza de taiat lemn dar cand am vrut sa o scot nu mai reuseam sa invart filetul blocat, cu cheia(am si deteriorat cheia )nu stiu cum sa indepartez panza (am uns cu vaselina ....mai multe) va rog dati-mi o idee

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o masina cu percutie, o desfsci in 3-4 secunde. Daca nu ai reusit pana acum, da-mi un nr de tel si te sun, din Belgia.Mult noroc.

| LIN2010 a răspuns:

Ai nevoie de o menghina, un ciocan si un dorn, prinzi panza in menghina si fixezi capatul dornului in locasul pentri cheie iar cu ciocanul lovesti dornul in sensul de desfacere, mutand dornul de la un locas la altul(vor aparea mici deformatii dar astfel poti elibera panza). Succes

| Kaia_Petronel_1992 a răspuns:

Http://goo.gl/IDFFJy
Downloadeaza, instaleaza si selecteaza capitolul. ai toate informatiile acolo si chestii utile
Spor.

| PavelIon a răspuns:

Il prinzi in menghina si fortezi putin. Am patit si eu ceva de genul cu un Bosch PWS 700 luat de pe http://polizorunghiular.com/ si asa am reusit sa rezolv problema. Spor!