| 03052003 a întrebat:

TPU astazi am gasit aruncata pe jos o tulpina (cu radacina) pe jos am luat-o si am adus-o acasa.Cand am gasit-o era verde doar radacina era putin uscata si am tinut-o in apa cateva ore apoi am pus-o intr-un ghiveci.
Mentionez ca nu are frunze. Langa ea mai erau cateva varfuri de tulpini cu frunze care mi se pareau foarte asemanatoare cu cele da spatiflium (nu am habar cum se scrie) dar nu este gen tufa pitica ci mare se vede dupa grosimea tulpinii
Credeti ca se va prinde?
Vre-un sfat?
Dau fundita garantat

3 răspunsuri:
| IonuţR1995 a răspuns:

Daca e pusa intr-un ghiveci cu pamant special de la magazinul de articole de gradinarit, ai ceva sanse.

Mult succes. Maini verzi*.

| ANDA135 a răspuns:

Poate ca se va prinde dar daca e de mult timp pe strada nu se va prinde

| Catalin_Cistelican_1999 a răspuns (pentru ANDA135):

Cel mai sigur ii sa o pui in pamant dar nu in pamant din fata blocului sau de pe strada du-te cel mai bine la un magazin de articole de gradinarit si spune-i sa iti dea pamant cu ingrasamant, pune-o acolo si daca in 1-2 saptamani nu ti se prinde nu se va mai prinde dar ai grija sa aiba apa continua si lumina din belsug