| Bquna a întrebat:

Bună TPU! Fetele care se epilează cu ceară, vă rog frumos să mă lămuriți și pe mine. Acum o săptămână am decis să încerc pentru prima dată ceară. Am ținut 30 de minute ceară în încălzitor, era extrem de fierbinte când am atins-o, dar când am dat s-o întind pe corp, era imposibil să o întind, era tare și în loc să fie lichidă, cum am văzut pe net în tutoriale... Am zis că nu e bun încălzitorul și mi-am comandat de pe internet un kit de la o firmă foarte bună de la care aud doar recenzii bune, a fost și mai costisitor. Azi mi-a venit și întâmpin aceeași problemă. Am ținut o oră ceara la încălzit și când dau s-o întind, e tare. Nu înțeleg cu ce greșesc...

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prima oara mergi al un salon de cosmetica si te va epila cosmeticiana, totodata explicandu-ti cum s eprocedeaza cu ceara, cat se incalzeste si cum se palica si se smulge de pe piele.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ce ti-ai comandata mai exact? Poti lasa link? Esti sigura ca ai respectat instructiunile?