| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Trebuie sa trimit mâine un colet prin easybox in care e hoverboard, am cutia lui originala, are 62 cm cu cutia fara cutia are 56-57, oare merge trimis colet așa mare la lungime? Dacă știe cineva și cine a trimis să-mi spună.

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Dimensiunile maxime ale unui colet pentru easybox trebuie sa respecte urmatoarele dimensiuni :

47 x 44.5 x 39 cm

(pana la 20 kg)

https://trimite-colete-easyway.sameday.ro/......?/shipment

| AlexandraAle121 a răspuns (pentru Simpatic):

Păi coletul care trebuie eu sa trimit are 10kg cu tot cu cutia. deci nu pot trimite prin easybox dacă are 57-58 cm lungime? Și atunci îl pot trimite doar prin curier normal?