| Georgiana456 a întrebat:

De cand eram mica imi placea sa ma joc cu masinutele si sa ma imbrac ca un baiat, iar mama ma certa mereu ca sunt prea baietoasa si voia sa ma imbrace doar in fuste desi eu i-am zis ca nu ma simt fata. Oare m-am nascut in corpul gresit?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu esti hermafrodit, avand ambele organe sexuale, atunci este posibil sa ai doar o minte gresita.

| Nirvanaaa a răspuns:

E ok.
Eu când eram mică îmi plăceau numai mașinile și camioanele de jucărie. laughing
Și acum mă îmbrac mai băiețește, poate și ca e mai confortabil nu știu.
Dar mă simt fată totuși happy
Deci nu, nu te-ai nascut in corpul greșit, doar ai alte preferințe și e ok.
Nu trebuie sa fie toate fetele la fel.
Suntem drăguțe fiecare, in felul nostru.

| StoicAnalysis a răspuns:

Gandesti diferit, asta-i clar. Dar viata iti apartine si faci ce vrei cu ea, atata timp cat nu faci rau altcuiva. Raspunsul la intrebarea ta este : posibil. Si chiar nu merita sa-ti bati prea mult capul cu asta. Poti sa-ti traiesti viata de tomboy fericita ca nu ar trebui sa-ti pese de rautatile altora.

| blairelovesmusic a răspuns:

Nu te-ai nascut in corpul gresit. Ai doar un stil diferit fata de stilul altor fete. Si eu ma imbrac ca un baiat. Nu ma jucam cu masini cand eram mica, dar cu timpul am devenit baietoasa. Ascult si muzica rock, deci pot sa spun ca sunt putin diferita fata de fetele de varsta mea (am 20 de ani). Faptul ca esti diferita trebuie sa te faca sa te simti bine. Esti unica. Fiecare om este unic, cu pasiunile, talentele, scopurile lui in viata etc. Trebuie sa inveti sa te apreciezi pe tine insuti. Nu te vei simti niciodata in largul tau daca nu vei face asta.

| Felissa13Eden a răspuns:

Esti băietoasa, dar asta se schimba cu timpul. Nu te-ai nascut in corpul gresit, doar se promoveaza pe net ideea asta eronata. Esti bine, poate esti prea mica sa te simti feminina inca.