neluL
Întrebare recomandată | neluL a întrebat:

DEZACTIVEAZA TIMELINE (CRONOLOGIA) - FACEBOOK
Timeline sau Cronologia pe facebook este o noua interfata a facebook. Daca ai activat aceasta cronologie si doresti sa o dezactivezi, mergi la http://www.timelineremove.com/ In partea de jos iti apar tipurile de browser care suporta extensia Timeline Remove si aici da click pe tipul de browser care il folosesti http://i.imgur.com/VzeiV.png Se descarca si instaleaza extensia. vezi foto - http://i.imgur.com/4U3N6.jpg Succes! :-h

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Chiar daca am pus nota 10 postarii tale, tot ma frustreaza faptul ca nu-ti pot da funda!
La cati useri vei face fericiti cu postarea asta si un buchet de funde tot prea putin este!happy

| neluL explică (pentru greece12):

Mie-mi spui! Numai eu de cate ori am scris ca nu se mai poate! Acum DA se poate! Prea multe intrebari am gasit pe tema asta big grin

| greece12 a răspuns (pentru neluL):

Tocmai,aceeasi intrebare am vazut-o si eu, de mult prea multe ori!
Ce bucurie pe capul lor!happy

| NOname a răspuns (pentru greece12):

Acum știm unde să-i trimitem. Ce se vor mai bucura...

P.S. Neluțule, tot nu te pot vota. sad
(Dacă poate cineva, să mă anunțe!)

| Criiistinutsa a răspuns (pentru neluL):

Pai e o problema. Am scos cronologia, dar la unele persoane inca le apare ca eu as avea acea cronologie chiar daca mie nu-mi mai aparethinking
Ce e de facut?

| neluL explică (pentru Criiistinutsa):

Pai nu este nimic de facut! Cronologia nu se vede la tine si asta e cel mai important! la ei se vede cronologia pentru ca nu au instalat extensia de mai sus. Extensia nu iti dezinstaleaza cronologia ->>>o ascunde! Cronologia odata instalata nu se mai poate dezinstala!

| Analytical a răspuns (pentru neluL):

Mi-am facut de 2 ori TimelineRemove. Mi s-a ascuns cronologia si atat! straight face Ma dispera ca si la altii nu apar asa. Oricum, am dezinstalat-o mai bine. Am obosit sa vad doar eu, sa nu fiu ceea ce par! Multumim.

96 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...sa nu imi spui ca sunt singurul de pe TPU care nu are facebook sad
Oricum...mersi Nelule cred ca jumate din programele din pc le am recomandate de tine laughing

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru Apache):

Facebookul e un fel de anti plictiseala cand nu ai ceva mai bun de facut.
Nu te indeamna nimeni sa-ti pui poze de cocalar sau pitipoanca, sa dai toate datele despre tine, ce faci in fiecare secunda si apoi sa fii revoltat ca de ce te cunoasc atata lume sau stiu atatia despre tine diferite chestii. E bun daca esti cat mai anonim. E o modalitate de a tine legatura cu colegii plecati din tara, sa vezi poze pe unde au umblat, sa vezi cum au crescut copii lor si altele. Daca il folosesti inteligent nu e nicio problema/ rusine sa ai fb!

PS Multumim NeluL pentru post, eu nu am avut nevoie sa-l testez pentru ca nu modific nimic pe fb din obisnuita.

| neluL explică (pentru fetitaCUPiscoturile):

Asa este! Si vezi ca am un post pentru tine, de fapt doua...doar unul stiu ca te interesa.
http://www.TPU.ro/......-adrese-s/
Si aici
http://www.TPU.ro/......ca-datele/
:D

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru neluL):

Pai singurul motiv pentru care am mai intrat pe TPU a fost sa vad ce-ai mai scris!

| neluL explică (pentru fetitaCUPiscoturile):

big grin nu am avut timp de mai multe detalii.
Chiar asa ...cam scumpa la vedere!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru neluL):

Pai m-am cam saturat de siteul asta si de subictele discutate de aici. Cat misto sa faci pana la urma? La un momentdat ti se taie cheful.

| evenso a răspuns (pentru neluL):

Ete ne...ce succes aiwinking - si destept si frumos big grin

| neluL explică (pentru evenso):

big grin Ete na! ...si cu bani in buzunar! big grin

| evenso a răspuns (pentru neluL):

Logic, cine e destept are si bani happy si... altecele tongue

| neluL explică (pentru evenso):

Si devreme acasa! Uitasem ce era cel mai important big grin pentru voi fetele.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! si functioneaza? ca multi se plang...

| neluL explică (pentru caramela):

Normal ca functioneaza! Am astepata rezultatele si apoi am postat ''intrebarea''.

| Dennys1521 a răspuns:

Merci mult de tot, chiar aveam nevoie...

| Dennys1521 a răspuns:

Pe opera nu nu merge?

| neluL explică (pentru Dennys1521):

Nu merge pe Opera! Doar pe 3 browsere merge. Mozila, Chrome si IE

| DuLcyK a răspuns:

Nu functioneaza am urmat toti pasii si tot nu functioneaza :-(( :-((

| neluL explică (pentru DuLcyK):

Care sunt pasii, ce browser folosesti, ce versiune de browser, si ce nu merge?

| DuLcyK a răspuns (pentru neluL):

Am incercat, si din greseala acum am sters extensia aia ce fac?/? ajuta-maa puppy dog eyes

| neluL explică (pentru DuLcyK):

Reinstaleaza browserul! Curata registrii cu Ccleaner dupa dezinstalarea browserului.

| DuLcyK a răspuns (pentru neluL):

Gata, iti multumesc foarte mult.

| DuLcyK a răspuns:

Multumessscc mult de tooot acum facebook'ul meu a devenit cum era inainte esti cel/cea mai taree love struck mersiiii love struck

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns:

Nu merge sad adica imi arata numai mie ca nu o mai am, insa celorlalti le apare ca inca mai am cronologia, ce sa fac? Ma dispera de numa nu.

| neluL explică (pentru GlontulAreMereuDreptate):

Pai asa merge! Doar tie nu iti arata cronologia! Nu poti sa obligi pe altii sa nu-ti vada cronologia daca o ai! Programul de mai sus ascunde cronologia si nu o dezactiveaza. Cronologia o data instalata nu o mai poti dezinstala. Ce problema ai tu, ca vad altii cronologia ta? Important este ca nu o vezi tu!

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns (pentru neluL):

Sti, aici chiar ai dreptate. Ar fi ca la inceput. Ma intereseaza oricum profilul meu.

| neluL explică (pentru GlontulAreMereuDreptate):

Ei vezi big grin

| GlontulAreMereuDreptate a răspuns (pentru neluL):

Multumesc frumos big hug

| neluL explică (pentru GlontulAreMereuDreptate):

big grin Cu placere >big grin

| 6111992 a răspuns:

Buna eu nu stiu cum am facut am facut un test pe google si mi-a zis daca vrei sa afli tot rezultatul intra in cont daca nu ai cont conecteaza-te pe facebook m-am conectat si mi s-a schimbat in timeline acum nu stiu ce sa fac ca sa il fac la loc nu stiu nu pot umbla undeva la setari sau ceva de genu am inteles ca pot sa il fac dar numai eu il vad normal nu exista nimic ca sa fie ca inainte si alte persoane sa imi vada profilul normal va rog frumos daca stiti dati-mi un raspuns.

| neluL explică (pentru 6111992):

NU exista! Asa ramane! Varianta propusa de mine aici este valabila doar pentru calculatorul tau! Alte persoane te vad cu Timeline activat. O data activat Timeline, nu se mai poate dezinstala, dar se poate ascunde cum am scris la intrebare! Nu mai ai ce sa faci, asa ramai cu -> Timeline pentru altii.

| 6111992 a răspuns (pentru neluL):

Off multumesc frumos!

| Mangustă a răspuns:

Nu ar trebui sa-mi dispara doar mie cronologia? Acum toate persoanele care aveau imi apar cu profil normal straight face Si habar nu am cum sa le fac sa-mi apara ca inainte. (scuze. daca am postat "raspunsul" de 2 ori)

| neluL explică (pentru Mangustă):

Cronologia dispare de la toata lumea inclusiv de la tine! Daca vrei sa revi la cronologie atunci sterge extensia care ai instalato in browser.

| xoxogossipgirl30 a răspuns (pentru neluL):

Si cum sterg extensia mai exact?big grin

| neluL explică (pentru xoxogossipgirl30):

In Mozilla ->Unelte->Suplimente->Extensii->Elimina

| xoxogossipgirl30 a răspuns (pentru neluL):

Mersi mult :*

| Criiistinutsa a răspuns (pentru neluL):

Si varianta engleza?
Tools apoi?

| neluL explică (pentru Criiistinutsa):

Tools-> Add-ons-> Extensions-> Remove (tu ai mozilla in engleza? cand poti foarte bine sa-l ai in limba romana)

| Criiistinutsa a răspuns (pentru neluL):

Nu stiu cumlaughing. mersii big grin!

| neluL explică (pentru Criiistinutsa):

Descarca si instaleaza Firefox in limba romana de aici
http://www.mozilla.org/ro/firefox/fx/

| MiauMiauPisiPufoasa a răspuns:

VAI Multumesc multhappy

| Soborigozaur a răspuns:

Mi-a mers love strucklove struck Mersi!

| AlexanderTheG a răspuns:

Lam incercat si eu si functioneaza...
Imi dai mie funda? big grin

| Alinu7 a răspuns:

Mersi mult! chiar era enervant cu timeline straight face

| snfchj a răspuns:

A fost de bun ajutor merci

| conan20 a răspuns:

Chiar functioneaza! multumesc mult!

| daηă a răspuns:

Merge, dar numai la GoogleChrome.De exemplu, daca intru pe alt browser si imi caut profilul, tot timeline este.

| neluL explică (pentru daηă):

Merge in Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla firefox si Safari. In fiecare browser trebuie instalata extensia!
Tu ai instalat doar pe un singur browser (probabil cel care il folosesti mai mult). Daca instalezi extensia si in celelalte browsere care le ai, atunci nu se mai vede Cronologia!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi mult! Credeam ca nu mai scap de el

| temugin a răspuns:

Ms mult!

| SadBoyForever a răspuns:

Nu merge, imi zice ''mozilla has blocked this site because it may harm your computer''.

| neluL explică (pentru SadBoyForever):

Da click pe -> inteleg riscurile si mergi mai departe.

| seby4music a răspuns:

O intrebare...eu ma cam bat cu facebooku am revenit la tema veche si mi-a ramas "poza de coperta" cum o scot?

| Aℓex a răspuns:

- Mie mi`se pare destul de complicat, asa ca prefer sa nu imi sterg cronologia destul de repedewinking.

| ßia a răspuns:

Multumesc enorm!:X

| Hilde a răspuns:

Multumesc mult, chiar a functionat! mi-am facut profil nou de Facebook si dintr-o data mi-au bagat timeline fara 'voia mea"... multumesc ca am reusit sa il elimin!

| RuxiLysm a răspuns:

Mersiiiiiiiii multtttttttttt

| Aplix a răspuns:

Functioneaza dar functioneaza doar pentru mine. Ceilalti cand intra pe profilul meu vad acelasi timeline!

| neluL explică (pentru Aplix):

Da,doar pentru tine! Pentru cine vrei sa mai functioneze? Daca instalezi un program in pc, crezi ca se instaleaza si la vecinul big grin

| Aplix a răspuns (pentru neluL):

Am inteles dar speram ca si ceilalti sa vada la fel ca mine.

| neluL explică (pentru Aplix):

Aplicatia nu dezinstaleaza Timeline ->o ascunde! Timeline odata instalat nu se mai poate dezinstala...dar o poti ascunde.

| Aplix a răspuns (pentru neluL):

Am inteles. Mersi oricum.

| Cippy a răspuns:

IT's work!

| TurboBoost a răspuns:

Mergeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. MERSI MULT MULT MULT MULT de tot. Dar am o intrebare. daca sterg extensia mai imi merge?

| neluL explică (pentru TurboBoost):

Daca stergi extensia iti apare cronologia de pe facebook! Deci, nu mai merge!

| justsmk a răspuns:

Foarte buna postarea! Pacat insa ca nu se poate dezinstala acest timeline cu adevarat. Oricum foarte folositor pentru majoritatea care e nemultumita si tot cauta raspuns.