neluL
Întrebare recomandată | neluL a întrebat:

DEZACTIVEAZA TIMELINE (CRONOLOGIA) - FACEBOOK
Timeline sau Cronologia pe facebook este o noua interfata a facebook. Daca ai activat aceasta cronologie si doresti sa o dezactivezi, mergi la http://www.timelineremove.com/ In partea de jos iti apar tipurile de browser care suporta extensia Timeline Remove si aici da click pe tipul de browser care il folosesti http://i.imgur.com/VzeiV.png Se descarca si instaleaza extensia. vezi foto - http://i.imgur.com/4U3N6.jpg Succes! :-h

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Chiar daca am pus nota 10 postarii tale, tot ma frustreaza faptul ca nu-ti pot da funda!
La cati useri vei face fericiti cu postarea asta si un buchet de funde tot prea putin este!happy

96 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! si functioneaza? ca multi se plang...

neluL
| neluL explică (pentru caramela):

Normal ca functioneaza! Am astepata rezultatele si apoi am postat ''intrebarea''.

neluL
| neluL explică (pentru greece12):

Mie-mi spui! Numai eu de cate ori am scris ca nu se mai poate! Acum DA se poate! Prea multe intrebari am gasit pe tema asta big grin

greece12
| greece12 a răspuns (pentru neluL):

Tocmai,aceeasi intrebare am vazut-o si eu, de mult prea multe ori!
Ce bucurie pe capul lor!happy

NOname
| NOname a răspuns (pentru greece12):

Acum știm unde să-i trimitem. Ce se vor mai bucura...

P.S. Neluțule, tot nu te pot vota. sad
(Dacă poate cineva, să mă anunțe!)

Apache
| Apache a răspuns:

...sa nu imi spui ca sunt singurul de pe TPU care nu are facebook sad
Oricum...mersi Nelule cred ca jumate din programele din pc le am recomandate de tine laughing

| schweeps a răspuns:

Sper ca ati vazut cu totii care ati instalat, ca acea extensie are acces la absolut orice din PC vostru. Mie nu mi se pare in regula acest lucru

| seby4music a răspuns:

O intrebare...eu ma cam bat cu facebooku am revenit la tema veche si mi-a ramas "poza de coperta" cum o scot?

| Copilasu19 a răspuns:

Lol! Mie nu imi mergecrying! FaceBook a raportat site-ul ca fiind spam si nu mai mergecrying!

neluL
| neluL explică (pentru Copilasu19):

Ce browser folosesti ?

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru Apache):

Facebookul e un fel de anti plictiseala cand nu ai ceva mai bun de facut.
Nu te indeamna nimeni sa-ti pui poze de cocalar sau pitipoanca, sa dai toate datele despre tine, ce faci in fiecare secunda si apoi sa fii revoltat ca de ce te cunoasc atata lume sau stiu atatia despre tine diferite chestii. E bun daca esti cat mai anonim. E o modalitate de a tine legatura cu colegii plecati din tara, sa vezi poze pe unde au umblat, sa vezi cum au crescut copii lor si altele. Daca il folosesti inteligent nu e nicio problema/ rusine sa ai fb!

PS Multumim NeluL pentru post, eu nu am avut nevoie sa-l testez pentru ca nu modific nimic pe fb din obisnuita.

neluL
| neluL explică (pentru fetitaCUPiscoturile):

Asa este! Si vezi ca am un post pentru tine, de fapt doua...doar unul stiu ca te interesa.
http://www.TPU.ro/......-adrese-s/
Si aici
http://www.TPU.ro/......ca-datele/
:D

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru neluL):

Pai singurul motiv pentru care am mai intrat pe TPU a fost sa vad ce-ai mai scris!

neluL
| neluL explică (pentru fetitaCUPiscoturile):

big grin nu am avut timp de mai multe detalii.
Chiar asa ...cam scumpa la vedere!

| fetitaCUPiscoturile a răspuns (pentru neluL):

Pai m-am cam saturat de siteul asta si de subictele discutate de aici. Cat misto sa faci pana la urma? La un momentdat ti se taie cheful.

| AneBbi a răspuns:

Nu stiu dar la mine nu merge x(sad

neluL
| neluL explică (pentru AneBbi):

Incearca si varianta asta http://www.pc-tuneup.info/......ebook.html

| Mangustă a răspuns:

Nu ar trebui sa-mi dispara doar mie cronologia? Acum toate persoanele care aveau imi apar cu profil normal straight face Si habar nu am cum sa le fac sa-mi apara ca inainte. (scuze. daca am postat "raspunsul" de 2 ori)

neluL
| neluL explică (pentru Mangustă):

Cronologia dispare de la toata lumea inclusiv de la tine! Daca vrei sa revi la cronologie atunci sterge extensia care ai instalato in browser.

| Aℓex a răspuns:

- Mie mi`se pare destul de complicat, asa ca prefer sa nu imi sterg cronologia destul de repedewinking.

| wiliamss422 a răspuns:

Wawww... chiar a mers :O

| Copilasu19 a răspuns (pentru neluL):

Pai foloseam Internet Explorer dar mie nu mi-a mers.Dar pe Chrome si Firefox merge.am incercat mai tarziubig grin!

| Copilasu19 a răspuns (pentru schweeps):

Tie nu ti se pare in regula nici ca 2-1=1 da na. ce sa faci rolling on the floor!

| xoxogossipgirl30 a răspuns (pentru neluL):

Si cum sterg extensia mai exact?big grin

neluL
| neluL explică (pentru xoxogossipgirl30):

In Mozilla ->Unelte->Suplimente->Extensii->Elimina

| xoxogossipgirl30 a răspuns (pentru neluL):

Mersi mult :*

| Criiistinutsa a răspuns (pentru neluL):

Pai e o problema. Am scos cronologia, dar la unele persoane inca le apare ca eu as avea acea cronologie chiar daca mie nu-mi mai aparethinking
Ce e de facut?

| Criiistinutsa a răspuns (pentru neluL):

Si varianta engleza?
Tools apoi?

neluL
| neluL explică (pentru Criiistinutsa):

Pai nu este nimic de facut! Cronologia nu se vede la tine si asta e cel mai important! la ei se vede cronologia pentru ca nu au instalat extensia de mai sus. Extensia nu iti dezinstaleaza cronologia ->>>o ascunde! Cronologia odata instalata nu se mai poate dezinstala!

neluL
| neluL explică (pentru Criiistinutsa):

Tools-> Add-ons-> Extensions-> Remove (tu ai mozilla in engleza? cand poti foarte bine sa-l ai in limba romana)