| razadeluna a întrebat:

Pe voi va pun parintii (mama mai ales) la bucatarie,sa invatati sa gatiti, etc? cam ce, de obicei?

5 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Părinții mei mereu îmi reproșează că nu știu să fac nimic în casă, că nu îmi dau interesul să învăț să fac ceva!
Dar momentan, nu asta este important pentru mine, ci să nu rămân corigentă la vreo ceva!

| zurick a răspuns:

Eu nu stiu mai nimic in bucatarie. Vreau sa o rog pe mama sa ma invete sa fac cornulete.
Si nu mama nu ma pune, insa imi repeta ca nu stiu sa fac nimic.(tata e in Anglia, deci nici el nu ma pune)

| MaliciousDeath a răspuns:

De obicei, in cazul in care are treaba, imi lasa mie ingredientele deja pregatite iar eu doar le pun cap la cap.
Asa pe cont propriu, eu ma ocup doar de prajituri, salate, ori chestii care necesita doar prajire/fierbere/etc plus 2-3 condimente aruncate aiurea.Si asta rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Eu singur am invatat sa gatesc chestiile care-mi plac. Ai mei nu prea m-au pus niciodata sa invat lucruri noi, pentru ca le gaseam necesare de stiut pentru mine inaintea lor.

| Madayna a răspuns:

Nu ma pune sa fac nimic in bucatarie, ba din contra eu insist cateodata sa mai fac cate ceva, in general fac dulciuri.