| Decebal a întrebat:

credeti in magie?

14 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Da! Da!

Timpul, spatiul, Dumnezeu sunt abracadabrande in lumea noastra! Hop-poc, toata lumea vorbeste despre chestiunile astea. Si uite asa, avem razboaie.
Mintea umana e o magie pentru tot omul.

mira
| mira a răspuns:

Ce ma fac? Nu cred nici in magia vazuta ca un miracol determinat de incantatiile si recuzita unui vrajitor.Prin magie se mai intelege si iluzionismul practicat la circ.In acesta cred si-i admir pe cei cu o imaginatie bogata si infinita rabdare.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Nu cred nici eu in magie, insa raman uimita cand vad anumite numere.Sunt adevaruri ascunse care se invata.Cred in mununile laste de Dumnezeu:omul, animalele, natura.Totul este perfect! Pa, Pa!

| Slavic a răspuns:

In primul rand nu fura se numeste plagiat asa pentru cultura ta generala asta-i intrebarea mea nr 74 poti verifica pp, mi se parea mie cunoscuta intrebarea asta moniq p si asa ca raspuns nu, sigur ca da, nu cre in magie dar in minuni da, magia e o inchinare si o slujire la deavolul care se transforma in inger de lumina pina te prinde in mreaja lui imi pare rau daca prin acest raspuns te va supara dar adevarul doare dar vindeca inimi si schimba viitorul,

| alecs871 a răspuns:

Da, in magie si in Mos Craciun.

| Alphawolf a răspuns:

Se zice ca sunt doar trucuri, dar pentru mine, deoarece nu inteleg cum sunt facute, este magie

| AlinutzaRouz a răspuns:

Da, dar nu in trucuri iefine.

| anaid a răspuns:

Da magia exista dar nu este tocmai ca in basme... se spune ca magia apartine fortelor rele iar "magia" binelui este reprezentata prin minuni

| AsU_2581 a răspuns:

Dawinking eu ma ocup cu trucuri.multi zic ca sunt magiibig grin

| Ploaia a răspuns:

Salut,
Eu nu cred. niciodata n-am crezut. Nu cred nici in telechinezie si alte treburi.

| khiflutza a răspuns:

Da. Eu cred ca exista si e practicata pe tot globul. Pe fata doar in India, de catre yoghini (iluminati) iar efectele sunt numite miracole. Probabil ca si unii dintre noi, oameni simplii- dar cu insusiri speciale- pot produce/face magie, dar sunt:

1. prea speriati de ceea ce fac si ascund acest lucru
2. o fac pe fata dar sub masca unui iluzionist
3. deja au produs unele miracole/magii si... au disparut. Pentru ca sunt periculosi! Pentru conducatorii aceste lumi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, dar magia de bun simt este bine ascunsa.

| cal3star a răspuns:

Salut.
Are foarte multe sensuri cuvantul "magie". Daca se refera la chestii de genu magie neagra cu babe si blesteme aia nu exista. Singura magie care exista este magia de pe scena. Iluzia care o vezi pe scena pe care o face magicianul, este momentul "magic" pentru spectator, si spectatorul trebuie sa creada acele momente ca sa fie mult mai surprins. Eu sunt magician si pot spune ca, cred in magiebig grin

| andreea_8249 a răspuns:

Nu cred in magie,