| Brian90 a întrebat:

Spuneți-mi și mie ce îndeamna Parteneriatul Domestic? Am tot văzut pe Facebook ca pun asa la mulți oameni și nu stiu la ce se referă lucrul asta.

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Un parteneriat domestic (numit uneori și uniune civilă, parteneriat înregistrat sau parteneriat civil[1]) este o formă de uniune juridică menită să ghideze viața în comun a doi oameni.
Adica doi oameni casatoriti legal la primarie dar nu si la biserica. Ceva de genul.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca locuiesc impreuna. Sunt parteneri de locuinta. laughing