| grasiela a întrebat:

Acum 3 zile am cunoscut un baiat.cred ca a fost dragoste la prima vederewinking
intamplarea a facut sa fie verisorul celei mai bune prietene a mea, asa ca ma gandeam ca intai sa vorbeasca ea cu el, pentru a afla ce parere are si mai ales daca el ar acorda vreo sansa relatiei dintre noi.

sincer, nu stiu cum sa procedez mai corect, pentru ca si asa am facut o gafa...inainte de a-l cunoaste vorbisem cu el la telefon( fara sa stiu cine e de fapt) si i-am spus ca am prieten(minciunca nevinovata). tocmai de aceea cred ca ar fi toutsi mai bine sa o las pe prietena mea sa vorbeasca cu el si sa ii explice motivul minciuniihee hee

ce sa fac? am nevoie de pareri din exterior...

Răspuns Câştigător
| kidulinha a răspuns:

Nu trebuie sa-i spui ca l-ai mintit... Poti sa-i spui ca te-ai despartit de baiatul acela.
Dar ai grija, spune-i prietenei tale doar sa-l intrebe ce parere are despre tine... apoi sa incepi tu sa vorbesti cu tipul. Si prietena ta sa nu se bage, adica fiind verisori, ar putea sa-l streseze, sa-l bata la cap si si-ar schimba parerea despre tine.
Ca o mica paranteza, sa nu ma intelegi gresit :
De fiecare data cand imi placea de cineva din scoala toata lumea afla si fiecare se duce la baiatul respectiv sa-l bata la cap "A nebunule lu' M ii place de tine", "I-auzi, vrei sa fi cu ea?","Hai ma ca e de trebuie " d-astea. si il speriau... S-au bagat toti, cica sa-l convinga si a zis ca prea multi il bat la cap si nu vrea. Deci m-a refuzat. DIn cauza "prietenilor" mei. Ar fi mai bine sa vorbesti tu cu el, ar aprecia mai mult fetele care au curaj decat sa o pui pe prietena ta. Desi stiu cum e sa nu ai curaj sa vb cu baiatul pe care il placi. oricum
Succesbig hug

M.

3 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Pinky nu ai pus tu o intrebare la care abia ti-am raspuns in care spuneai ca fostul e mort dupa tine si iti picteaza te iubesc si iti trimite flori la usa, dar tu ai prieten cu care esti fericita? Iar acum spui ca nu ai.Jenant.

| VodkaCoca a răspuns:

Da asa fac si eu cand ma suna cineva s'au ma intreaba cineva pe mes chiar si amici, le spun ca am prieten chiar daca nu am, ca de fiecare data cand se aude ca ma las cu prietenul hop ma suna baieti sa iesim la un suc prieteni care se baga in seama, e unu care de 3 ani se tine dupa mine si eu tot ii spun ca am prieten chiar si cand nu aveam laughing, trebuia sa o pui pe prietena ta sa'l intrebe doar ce parere are de tine sa vezi daca merita sa incerci, si restul "minciuna" sa i'o explici tu sa comunicati voi. :*

| CHILIPIR a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa vorbesti cu prietena ta sa organizeze o iesire in grup cu mai multi prieteni si sa-l aduca si pe verisorul ei. Asa o sa iti poti crea ocazii sa intri in vorba cu el. Tu vei fi singura si se presupune ca nu ai prieten, asa ca nici el nu te v-a mai intreba nimic legat de asta. Incearca sa te apropii de elusor usor...si poate ca intalnirea in grup se va rezuma la una in 2big grin