| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Am niște semne de intrebare de care vreau sa scap și sa stiu ce naibii sa fac mai departe. Deci, am cunoscut un tip cu care a fost doar o chestie de genul prieteni cu beneficii, dar nici măcar atat, era doar sex, nu știam mai nimic unul despre altul, doar chestii de suprafata. In fine, noi ne vedeam doar când venea el cu propunerea, eu nu îl chemam niciodată asa ca intr-o seara am zis "hai ma sa îl chem". Ideea e ca eu aveam chef de compania cuiva, nu neaparat de sex asa ca i-am zis dacă ar vrea sa vina la mine sa vedem un film. E clar modul in care a interpretat-o el oricum. Ma rog, a refuzat, a zis ca poate altadata. Am regretat enorm ca i-am scris, mi-am rănit orgoliul. Tot de atunci nu am mai vorbit. Eu clar nu i-am mai scris și surprinzător pentru mine, nici el nu a făcut-o. A trecut o buna perioada de timp dupa care mi-a scris. Asta de vreo câteva ori, dar am ales sa nu ii raspund. A mai trecut ceva timp, mi-a scris din nou și i-am raspuns. M-a intrebat ce mai fac, cum mai sunt și m-a chemat sa ne vedem weekendul ce urma, iar eu i-am zis ca o sa mai vorbim pana atunci. A venit weekendul și el nu a mai zis nimic. Eu m-am gandit ca nu am de ce sa ii scriu, ca doar el a venit cu propunerea asa ca el trebuie sa întrebe dacă ne mai vedem. Mi-a scris după o săptămâna și m-a chemat, iar eu i-am spus ca sunt ocupata. In cele din urma, data urmatoare când mi-a scris, ne-am și văzut. Am mers la el și acolo îmi tot zicea ca data viitoare sa rămân la el tot weekendul și ca ii pare rau ca acum nu poate ca trebuie sa plece. Si-a cerut scuze si pentru ca nu mi-a mai scris, zicea ca a fost ocupat. După întâlnirea asta, ghiciți ce? Iar nu mi-a mai scris deși dadea de inteles ca ar vrea sa ne mai vedem. Au trecut 3 săptămâni si nimic. Poate pentru el e doar prietenie cu beneficii, dar chestia e ca eu am cam prins sentimente si e urâta treaba asta. De ce credeți ca nu mai scrie? Ocupat nu are cum sa fie la modul ăla, sa fim serioși. Credeți ca se gândește ca ar trebui sa ii mai scriu si eu sa îl chem? Dar ma simt prost sa fac asta si oricum la mine acum nu se poate sa vina. Pai ce fac, ma autoinvit la el? Vreau sa stiu ce gândește, pe bune, sa stiu dacă sa uit de existența lui si sa nu ii mai raspund vreodată. Eu nu vreau sa fiu doar tipa in care si-l înmoaie când simte nevoia. Voi ce credeti ca gândește băiatul asta?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fata baiatul ti a spus ce vrea de la tine si ai fost de acord, ce te victimisezi acum, voi vreti sa fiti mamici sa ne faceti baieti cuminti apoi sa ne inselati tot cu un vagabond, pai ce sa comunice cu tine, cand o avea chef de tine o sa te sune simplu

| Violleta2022 a răspuns:

Relatia cu beneficii sexuale este strict pentru sex si nimeni nu investeste sentimente in asa ceva.
Baiatul nu gandeste nimic, doar isi satisface madularul cand simte asta cu tine, fiind o simpla necesitate fiziologica. Altceva intre voi nu poate sa existe, pentru ca el nu te iubeste si nu te vaaccepta vreodata in viata lui.
Vrei o relatie de iubire, una unde sa iesi si tu in lumea si sa te simti fericita? Apai cauta-ti alt barbat, care sa te iubeasca, dar nu mai accepta sex inainte sa-i vezi clar sentimentele pentru tine.

| dullcat a răspuns:

Buna.Imi este foarte greu sa inteleg cum poti prinde sentimente fata de o persoana care doar te foloseste.Asta e scopul la friends with benefits, va folositi reciproc.Plus, am obosit eu citind, fiind asa o relatie neserioasa on and off, dar nu vreau sa imi imaginez tu.laughing

,, De ce credeți ca nu mai scrie?'' Pentru ca nu vrea sex in perioada aceasta.Probabil nu esti singura, sau are si alte metode de satisfacere.

,, Credeți ca se gândește ca ar trebui sa ii mai scriu si eu sa îl chem?'' Nu.

,, Eu nu vreau sa fiu doar tipa in care si-l înmoaie când simte nevoia.'' Atunci de ce te-ai implicat in asa ceva de la bun inceput? In viata reala oamenii chiar fac sex si atat, nu e deloc ca in filme cand cei doi se indragostesc si apoi raman impreuna, totul roz si frumos, romantic.

,, Voi ce credeti ca gândește băiatul asta?'' Repet, se gandeste ca poate sa te cheme oricand doar pentru sex si atat, asa cum spune si definitia relatiei.

Daca vrei sa nu sfarsesti ranita ar fi bine sa il ignori pur si simplu pe viitor, definitiv.Imi pare rau.

| Crackman a răspuns:

Asta esti si asta ramai gaura de uns?

| Smmo a răspuns:

Uita-l cat mai repede. Nu trebuia sa te bagi in asa ceva, mai ales sa te si culci cu el. Este un consum emotional foarte mare pentru tine sa stai sa astepti mesajele lui si inutil. Pentru el esti doar... exact ce ai zis mai sus.

| BoboBobo6717 a răspuns:

Pei ți-a dat deja de înțeles de intențiile pe care le are. Clar te caută când nu are alte rezerve. Probabil nu sunt sentimente nici din partea ta, doar ai si tu nevoia de compania cuiva, ai nevoie să fi iubită de cineva, să îți petreci timpul cu cineva... El clar nu te vrea mai mult decât pentru distracție. Te-a căutat din nou și te-a întrebat "ce mai faci" si din astea ca să te prindă din nou in mrejele lui, si-o fi dat seama că trebuie sa îți acorde puțină atenție ca să vă întâlniți din nou. Caută-ți pe cineva care te vrea pentru o relație fiindcă tu asta cauți din câte îmi dau eu seama.

| vidia a răspuns:

După cum te-ai exprimat pare ca băiatul acela vrea doar sa te folosească pentru plăcerea lui și atât. Sfatul meu este sa nu-i mai scrii, așteaptă sa-ti scrie el și poate ai ocazia sa-l întrebi dacă vrea ceva serios cu tine, dacă vezi ca o ține tot asa, lasa-l.

| Sshell a răspuns:

Ca baiat iti zic ca ai un orgoliu exagerat de mare. Eu de exemplu, si daca mi-ar placea o fata exagerat de mult, daca ea nu face pasi spre mine as considera ca nu e interesata si m-as distanta. Si nu ma refer sa faca pasi spre mine sa vrea sa se f**a, ci sa imi scrie, sa vad ca vrea sa vorbim, chiar sa si propuna sa ne vedem intr-un cadru unde nu o dai in fu***t, gen parc, mol, plimbari, etc, dar sa vad ca ii place compania mea si eu la randul meu o fac sa se simta bine.
Problema e ca vreti ca baietii sa alerge dupa voi si cand nu o fac, gata sunteti folosite si noi suntem bestii fara inima.
Daca vrei ceva, ii poti spune. Ai la fel de mult drept ca un baiat sa scrii prima, sa iti marturisesti sentimentele, sa vrei sa faci sex. E 2023 si e egalitate, nu? Sau probabil e egalite doar la chestiile unde "ne convine"?
Va place sau nu, s-au mai schimbat vremurile. Daca stai sa astepti sa faca baiatul tot cum era odata cand te-a invatat mamaie, sa vina, ai de asteptat. Daca vrei ceva trebuie sa muncesti, inclusiv in dragoste. 50-50%
Si ca sfat, incearca sa vorbesti cu el si spune-i chiar cum ai scris aici. Spune-i ce vrei tu de la el, intreaba-l daca si el vrea la fel sau a fost doar o aventura. Dupa discutie sunt sigur ca vei stii ce si cum.winking

| RAY a răspuns (pentru Sshell):

Ala are destule fii calm