| CloseToYou a întrebat:

Buna dragilor!
Deci, problema mea este legata (ca de obicei, of Doamne!) de un baiat. De fapt, ar trebui sa-i zic barbat, are 24 de ani. Si eu am 17.
E o poveste pe care multi nu o veti putea intelege, acum cateva luni nici eu nu as fi putut sa cred ca mi se va intampla mie. L-am cunoscut pe internet, acum vreo 10 luni. Si de atunci tot vorbim. La inceput vorbeam doar ca amici, dar de cateva luni simt ca m-am indragostit rau de tot. In tot timpul asta am avut mai multi prieteni, fara modestie spun ca sunt o fata frumoasa si n-am dus niciodata lipsa de admiratori. Dar n-am fost niciodata indragostita de vreunul din ei. Si acum, de fiecare data cand ma gandesc la tipul asta (adica in majoritatea timpului), imi bate inima sa-mi rupa pieptul. Mi-e greu ca e departe si sincer va spun ca nici nu-mi vine sa cred ce mi se intampla, nu ma pot indragosti de o persoana de pe internet! Stiu ca si el tine la mine, sunt multe fete care umbla dupa el, si el isi petrece timpul in care nu e la munca stand pe internet cu mine. Chiar simt ca e ceva special, dar el e departe (e roman plecat in Irlanda). O sa vina de Craciun in tara.
Nu stiu, sunt confuza, nu mai stiu ce e bine sau nu. Voi ce parere aveti de toata situatia asta? Pupici! :*

Răspuns Câştigător
| Dexter27 a răspuns:

Buna. Relatia ta este una speciala si va trebui sa-i acorzi toata increderea, asa iubire se intalneste doar odata in viata sau deloc asa ca nu are importanta cum v-ati cunoscut, pe net, pe luna, in autobuz. O sa vrea sa va intalniti de Craciun, nu rata ocazia, poate o sa iasa o relatie foarte faina.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Multe adolescente se indragostesc pe internet, nu e niic nou in asta. cateva isi pastreaza dragostea si in viata reala, dar marea majoritate descopera in viata reala un om diferit semnificativ de cel "cunoscut" pe net. Asa ac nu ai decat sa incerci sa-l cunosti, cu adevarat si apoi sa decizi

| eujiatat a răspuns:

Eu zic sa te intalnesti cu el si o sa vezi daca e baiatul potrivit!:*

| Commapoint a răspuns:

Salut. Pai, si mie mi s-a intamplat, dar nu sa ma indragostesc, poate sa port o simpatie unui baiat. In orice caz, trebuie sa-l cunosti foarte bine ca sa te intalnesti cu el. Exista multi oameni asa, care vor sa fure copii :]Daca ti-a demonstrat ca e sincer, te sfatuiesc sa va intalniti : D. Uite, fa un test, fa-ti un id fals si baga-l la prieteni, vezi daca se comporta la fel si cu fata "fake" ma rog, ai grija, sfatul meu acesta e. Sper ca te-am ajutat :*

| ionica56 a răspuns (pentru Commapoint):

Bun raspuns! :*

| Xenya a răspuns (pentru Commapoint):

Bine gandit! Felicitari! happy

| Commapoint a răspuns (pentru Xenya):

Multumesc >big grin

| Commapoint a răspuns (pentru ionica56):

Multumesc >: D

| Andreeaaaaaaaaaaa a răspuns:

Mai asteapta cativa ani. vreo 3 si vezi ce fel de persoana e. vezi daca poti sa prinzi incredere in el. nu te lasa pacalita de aparente. poate sa fie un pedofil. dar na. vezi ce si cum e!