| anonim_4396 a întrebat:

Este un baiat care il plac din a 5 a si e in clasa cu mine..sunt a 7 a acum. In clasa a 5 a ne tot ciupeam si ne "jucam" unul cu altul, vorbeam mereu, imi dadea semne ca ma place si etc. Apoi pe la sfarsitul anului colegii spuneau ca lui ii place de una dintre prietenele mele.in a 6 a mi-a zis ca nu ii mai place de ea si chestii(vorbeam ca prietenii despre 'iubiti, iubite') si tot asa petreceam tot timpul impreuna..si am picat in aceeasi grupa la proiect laughing eu eram lidera grupului dar doua fete nu puteau sa vina la mine ca era mai departe asa ca am fost la baiatul acela. Mama lui ii tot spunea sa imi dicteze ce aveam de scris,sa ma ajute, etc laughing si apoi dupa ce am terminat toti proiectul, ne.am jucat adevar sau provocare...si o fata l-a intrebat: pentru cine ai baga mana in foc, pentru Elena sau alexandra? Si el a zis ca pentru mine. apoi colegii au plecat ca nu ii mai lasau parintii sa stea, si mi-a spus mie sa mai raman..am ramas.am vorbit ne.am uitat la un film, si apoi el m-a adus inapoi acasa pana in fata blocului. De halloween imi ziicea ca sunt o vampirita draguta, si intr.o pauza.(el statea in fata mea) am ramas amandoi in banci vreo 2 minute si face la mine : ai ceva dulce? Dar in afara de tine ca tu esti prea dulce laughing.Si tot asa stateam impreuna cate putin pe la scoala, a si stat cu mine in banca o singura data. Si pe la sfarsitul anului am vrut sa iesim in parc cu inca o colega dar el de fapt se referea sa iesim la 8 seara.Si cealalta fata nu putea.Si eu nu m.am mai dus seara pentru ca am crezut ca nu o sa se tina de cuvant, si el venise iar eu eram la antrenamente..si m.a sunat sa imi zica ca ma astepta de 15 min. Si i.am zis ca am uitat cica.dar am mai iesit a doua seara si imi spunea ca e gelos ca se uita baietii la mine,ca sunt draguta,incredibila, etc laughing si cand m-a condus pana acasa, s.a intors la mine sa imi zambeasca si eu i.am zis pa si am plecat repede ca imi era frica de ce va urma a se intample, sau nu stiu. Si multe alte chestii dragute s.au intamplat anul trecut, nu uita sa ma sune dupa antrenamentele lui..si seara de aproape o luna imi tot trimite mesaje cu ce fac,vorbim chestii banale, etc laughing si o colega a vrut ca noi doi sa stam in aceeasi banca ca sa ne aiba langa ea si el a zis ca chiar vrea sa stea cu mine si ca nu vrea ca eu sa fiu obligata sa stau cu el, m.a intrebat de vreo 3 ori daca il plac si ori i.am zis sa isi dea seama el singur ori ca nu il plac, aseara incerca sa ma faca geloasa cu niste fete, si azi la scoala tot radeam impreuna etc. Dar o prietena foarte desteapta l.a intrebat de doua ori daca ma place si el a zis ca nu..Nu stiu ce sa mai zic, prea se da la mine, sau asa cred eu..nu stiu, ce sa fac ca sa aflu daca ma place? Care e parerea voastra?

10 răspunsuri:
| Ballet a răspuns:

Kiss already.

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu zic ca te place. Cred ca ar trebui sa iti iei inima in dinti si sa ii spui si tu ca il placi, probabil ca el nu are curaj.

| Danysan a răspuns:

E un baietel Infantil care se joca cu tine.Nu are chef de o relatie si se vede.Te place dar nu cred ca atat de mult incat sa ti se dedice tie.Cred ca vrea sa mearga pe mai multe fronturi. Faptu ca i-a raspuns prietenei respective ca nu te place e o Vrajeala -Stiu ce zic.Nici un baiat nu o sa recunoasca la cineva ca place o fata -Poate sa o faca numai daca stie sigur ca respectivu/a nu o sa vina sa iti spuna tie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te place si spune-i ca il accepti ca amic, nimic mai mult

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Ah... asa a facut si prietena mea,acum suntem impreuna pentru ca mi-a zis ce simte,fii atenta,suna-l,fa-i cv si spune-i ce simti,un baiat nu poate refuza o fata draguta, cum ai spus tu, nu? ce baiat pierde asa o ocazie? daca el nu a avut curaj sa ti-o spuna, incearca tu, nu o sa regretihappy

| Amberr a răspuns (pentru Riko_Richardo_1982):

Hmm pai uita.te in poza mea de la avatar laughing sa imi zici daca arat bine incat sa ma placa. Imi e frica ca poate zice ca nu ma place...si acum stam si in aceeasi banca, prietena aceea mi-a zis sa ca daca imi mai trimite mesaj diseara sa ii zic sa ma lase in pace sa nu imi mai dea sperante sau ceva in genul, daca el i-a zis azi ca nu ma place. O fata care a fost cu el, a zis ca el e timid.dar in fine erau mici laughing prin a 4 a. Si ca a intrebat-o pe mess daca vrea sa fie cu el si au fost impreuna 4 luni. Ce saa ii zic mai exact cand il sun? Si ce fac daca zice nu?laughing vreau sa fac totul ca la carte si sa nu ma fac de ras sau ceva in genul...

| Amberr a răspuns (pentru Riko_Richardo_1982):

Am uitat sa precizez ca am facut alt cont deoarece nu pot raspunde la intrebari or whatever. Sunt meddeh

| Riko_Richardo_1982 a răspuns (pentru Amberr):

Dupa mine,te-ar place,nu esti urata. daca vrei,spune-i asta pe facebook,yahoo, in scris, te simti tu mai bine, si eu am facut la fel, m-am simtit mai bine happy

| LadyCrazy999 a răspuns:

Omg, ce mult ai scris mi-a luat ceva timp sa citesc totul. eucred ca te place sau cel putin sunt sigura ca te-a placut in a 6-a. nu stiu nimeni nu iti poate raspunde la aceasta intrebare decat el si tu, daca te place sunt sigura ca vei simti crede-mahappy P.S petrece mai mult timp cu elhappy

| gorigoscop a răspuns:

Moama ce bomboana de baiat laughing acu serios unde mai gasesti altu care sa spunem asa"sa te astepte atata"? majoritate golanilor din ziua de azi vor "azi ne am vazut maine ne am..." eu cred ca ar trebui...sa ii spui ca il placi laughing cum ai putea sa nu -.- acu serios laughing si cine dq intreaba un baiat daca o place? straight faceeu sincer nu as spune nimanui ca imi place de o fata. adica gandeste si el in viitor ii spune-i prieteni tale ea iti spune tie (eventual te cheama pe moment) si spune cu voce tare, si incep astia (prieteni, colegi, alte persoane prezente) sa rada ca hienele, daca iti va spune vreo data ti o va spune tie