| cyxx a întrebat:

Buna TPU.sunt baiat si am 16 ani jumate.am o prietena pe care o iubesc mult si care vrea sa intretinem relatii sexuale.Ma lasa sa o ating si sa o sarut cam pe unde imi pofteste inima.Problema este ca eu sunt virgin ea nu mai este(stiam asta inainte sa intru intr-o relatie cu ea) dar la insistenta mea mi-a marturisit ca a facut sex cu alti 3 baieti (de mai multe ori cu fiecare) si ca fiecare dintre ei i-a frant inima.eu nu stiu cum sa ii spun ca va fi prima fata din viata mea si desi as fi dorit ca prima mea relatie sexuala sa fie cu o fata virgina nu pot sa spun ca nu ma deranjeaza "trecutul ei" dar o iubesc si prezentul e prezent trecutul e trecut ne gandim doar la viitor... dar mi-e frica sa nu se gandeasca "stii ala de inainte a fost mai bun la pat de ce sa raman cu tine?" si sa nu fiu doar un al 4-lea pe o lista in crestere.Mentionez ca nu este o fata usuratica dar cu cei de care se ataseaza este ft "darnica" sa zic asa si cred a fost prostita in trecut sa faca sex cu PRIMUL baiat iar eu nu vreau sa ajung la fel ca el sa o ranesc sau doamne fereste ceva mai rau.
Vreau doar sa stiu cum pot sa ii spun ca va fi prima fata din viata mea si ca desi m-am suparat cand mi-a spus ca au mai fost 3 inainte(staim ca a mai fost cineva dar nu ma asteptam la 3 care desi e un nr mic ma deranjeaza mai ales ca a fost mai mult de odata cu fiecare) acum nu ma mai intereseaza trecutul si vreau sa ne gandim doar la viitor. Vreau sa-mi spuneti ce as putea face sa ii ofer o experienta cat mai placuta si pentru ea si pentru mine si sa ma apropii de ceilalti parteneri sau chiar sa ii depasesc.(nu din prima evident)
DAU FUNDA PENTRU RASPUNSURILE UTILE
si de asemenea daca imi puteti da avantaje/dezavantaje asupra faptului ca (desi am mai avut ocazia de a face sex cu alte fete am spus nu pentru ca asa am considerat) ea va fi prima fata din viata mea si ca mi-a spus ca sunt "mai bun ca ceilalti de inainte"(acestea sunt cuvintele ei). Vreau avantaje/dezavantaje din ambele puncte de vedere (al meu/al ei) dar mai mult din punctul ei de vedere daca exista vreun avantaj(fetele ar trebui sa stie)

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu te mai gândi dacă vei fi mai bun sau nu decât cei de dinaintea ta! Ai spus că trecutul este trecut, da?
Dacă ea știe că tu ești virgin la ce să se aștepte? Doar nu ai experiența unuia de 30 de ani ori ea este o mare expertă în sex!
Și totuși de ce cedează așa de repede? Este ceva în neregulă cu ea. Nu cumva tot ea se grăbește? Pur și simplu nu știe ce vrea și apoi tind să cred că se și victimizează.
Mă repet, nu te grăbi.
Baftă.
Pa, pa.

26 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

De cat timp sunteti impreuna?

| cyxx explică (pentru MMadalina):

De la inceputul anului scolar in curs 20-25 septembrie dar o cunosc ft bine si ea pe mine de asemenea.

| cyxx explică (pentru MMadalina):

De aproape 2 luni dar cum am spus este genul de persoana care se ataseaja foarte repede de cineva si ar face aproape orice pentru persoana iubita (si eu sunt exact acelasi gen de pesroana)si tocmai asta ma pune pe ganduri ca nu stiu daca vrea doar sex de la mine sau vrea sa imi arate ca ma iubeste si in ciuda precedentilor iubiti vrea sa mi se daruiasca mie

| MMadalina a răspuns (pentru cyxx):

Din punctul meu de vedere dupa doua luni de relatie e normal sa nu vrea sa faca sex chiar daca s-a atasat foarte repede de tine.Pentru a face acest pas ( chiar daca nu este pentru prima oara) trebuie sa fie pregatita din toate punctele de vedere ( mai ales ca a fost si dezamagita de cei de dinaintea ta). De cele mai multe ori comunicarea este cea mai buna solutie pentru aceste probleme. Vorbeste cu ea.

Sarbatori fericite!happy

| cyxx explică (pentru MMadalina):

N-ai inteles ideea.Ea vrea sa facem sex dar nu inteleg de ce asa repede.Pt ca tine la mine sau pentru ca pur si simplu vrea doar sex

| MMadalina a răspuns (pentru cyxx):

Scuze. nu am citit cum trebuie intrebare, insa raman la parerea mea. Vorbeste cu ea si sigur te vei lamuri...

| hackey a răspuns:

Iti faci prea multe probleme pentru nimic. Ar trebui apreciata INTR-UN fel pentru ca e sincera si ca ti-a spus cu cati a facut-o. Putea sa zica "sunt virgina, a fost doar unu" etc dar macar a recunoscut
Vrea sex pentru ca "are nevoile ei".
Te compara cu altu? Spune-i **** si pa.

| cyxx explică (pentru hackey):

Nu ma compara cu altu sau daca o face nu zice ca" X era intr-un fel si ma vrea si pe mine ca el"
imi zice ca sunt un dulce, ca ii e dor de mine, ca pot sa fac orice vreau pentru ca nu o supar etc.si nu ai inteles stiu ca are "nevoile ei" dar nu cred ca sunt chiar asa de urgente si din cate stiu fetele se pot abtine pe perioade mult mai mari decat barbatii ba chiar pana in punctul in care contactul sexual le provoaca o durere asemanatoare cu primul contact
ideea era daca vrea doar sa faca sex sau sa faca sex cu mine pentru ca tine la mine?

| hackey a răspuns (pentru cyxx):

Gresesti happy Si femeile au nevoi nu doar barbatii si da, pot fi la fel de intense si necesare ca ale barbatilor. Eu nu iti cunosc prietena dar daca vrea sa o faceti asa repede... inseamna ca o va face sex, cu sau fara tine. Spune-i ca "nu esti pregatit". Daca te iubeste va sta potolita daca nu va merge la altul.
Sfat personal: fa-o nu mai analiza pentru ca nu mai conteaza, fa sex

| cyxx explică (pentru hackey):

Nu e vorba ca mi-a spus ca vrea sa facem sex ci pur si simplu din gesturile ei ca ma lasa sa pun mana si sa o sarut pe unde vreau.si nu mi-a zis ceva in genul hai sa o facem etc si sincer nu cred ca o va face cu sau fara mine.cel putin asa mi-a lasat mie impresia
presupun ca ii voi spune saptamana aceasta cand ne vom vedea si vom discuta mai multe atunci multumesc pentru sfaturi

| jonhy_8693 a răspuns:

Bine ca nu cu o fata virgina ca asa iti va fi dureros, dupa ce vei face prima oara si ea nu va fi multumita sa-i spui ca data viitoare vei face mai bine

| cyxx explică (pentru jonhy_8693):

Dureros in ce sens
reformuleaza te rog pentru ca nu am inteles

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Man aiurea asta oricum noi n-avem cum sa ne dam seama ce fel de fata este. Nu conteaza ca esti virgin, nici ea nu s-a nascut f*****. Important e sa nu suferi prea mult daca o sa te lase dupa aia, ca esti inca mic si mai ai multe de invatat de la viata.

| cyxx explică (pentru anonim_4396):

Da asa e viata merge inainte
dar ideea era daca am vreun avantaj fata de restul din moment ce mi-a marturisit ca sunt mai bun ca ei si nu cred ca a fost doar asa
cum sa zic daca am altceva ca am ales-o pe ea fata de altii care vin cu 100 in spate si ea e doar a 101 pe lista

| anonim_4396 a răspuns (pentru cyxx):

Un fel de avantaj ai. Dar cum ti-am zis amandoi aveti o varsta frageda la care de obicei parerile despre oameni se schimba foarte repede din motive puerile.

| cyxx explică (pentru anonim_4396):

Da asa e dar varsta nu reflecta neaparat si maturitatea.
si care ar fi avantajul?

| cyxx explică (pentru anonim_4396):

Da asa e dar varsta nu reflecta neaparat si maturitatea
si care ar fi avantajul?

| anonim_4396 a răspuns (pentru cyxx):

Peste cativa ani o sa-ti schimbi parerea. Avantajul e ca ea tine la tine. Dar dupa cum ti-am spus la varsta asta multe sunt schimbatoare si greselile aproape ca le comiti involuntar.

| euseboy a răspuns:

Putini baieti ca tine! nu stiu daca as refuza o asemenea propunere!