| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. Poveste lunga... De cativa ani vorbesc cu un baiat,s-a indragostit de mine, m-am indragostit de el insa e o relatie la distanta si ne vedem foarte rar. Toate astea se intampla din cauza parintilor mei, parintii mei NU sunt de acord cu relatia noastra [spun tot timpul ca el nu se ridica la standardele mele, ca am alt statut social, si ca el nu ma merita]. il iubesc foarte mult si nu stiu ce sa fac..sa renunt la el si sa imi aprob parintii? am m-ai facut asta si am vazut ca tot la el trag si tot m-am impacat in cele din urma cu el.[m-a pus mama sa jur, sa jur pe mama mea (adica pe ea) ca nu o sa mai vorbesc cu el...si tot am vorbit straight face ] Acum suntem despartiti din nou, deoarece ma simt din ce in ce mai suparata si abatuta pentru ca nu stiu ce sa fac pe viitor. Inca o problema pe care o vad ai mei este ca el e scund sad eu am 1, 58 m si el 1, 60. Se merita sa raman langa parinti? ce sa fac pe viitor? ce ati face in locul meu? dau FUNDA :*

10 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Trebuie sa aiba parintii tai un motiv destul de intemeiat de nu vor sa fi cu el.Ce parinte ar vrea sa-i distruga fericirea copilului lor? Trebuie sa fi destul de atenta ce vei face pe viitor. Daca tu il iubesti cu adevarat si ti la el eu zic sa lupti pentru asta dar tine cont in viata o sa ai destule sanse sa iubesti, mai important e sa merite cel pentru care faci asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totul este trecator si frumusetea si bani azi ii ai maine nu ii mai ai. Gandeste-te la viitorul tau in special la tine, lasa-l pe el, nu zic nu la o relatie dar vei gasi unul poate mai ok care va aprecia si propria lui persoana. Urasc oamenii care gandesc negativ. Evident familia, nu e bine sa ramai cu ei toata viata. Dar nici langa un tip sa ii faci copii si sa stai toata ziua la cratita, oribil. Vezi-ti de drumul tau si las-o mai moale, sunt sigura ca au fost si alti baieti de langa tine care te-au placut. Vei uita totul dupa ce iti vei gasi un alt baiat pentru ca ai nevoie de o imbratisare si un sarut de noapte buna poate chiar mai mult si este normal toti avem nevoie de asta. Apropo de viitor eu niciodata nu ma gandesc ce voi face pe viitor ci pe ziua de maine, da. Ai sa vezi ca iti vei gasi de munca, ce o fi o fi. Totul va fi bien!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult pentru raspuns! dar cum as putea sa nu il mai iubesc, sa nu mai tin la el si sa nu mai vorbesc asa des cu el? sad

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ignora-l, intra si tu pe chat-uri din astea romanesti. Fa-ti de cap cu prietenele, iesi la cumaparaturi, un suc, o tigara, iesi cu alti baieti, crede-ma asta merge intotdeauna. O pedichiura, manichiura. De ce sa suferi sau sa ranjesti pentru un fraier? asta trebuie sa vina de la propria persoana ca nu mai vrei, dar sa ai in aceelasi timp si ambitie. Vad ca esti indragostita de el. Atunci de ce nu te intorci la el, ce e asa de rau in asta?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Acum am reusit sa vad raspunsul de aici:* [ti-am trimis un mesaj pe privat]...nu ma pot intoarce la el, pentru ca parintii mei nu sunt de acord...

| micutzafinetze a răspuns:

Daca u esti sigura ca el te iubeste cu adevarat si nu te-ar rani niciodata atunci da poti renunta ...nu o lua ca pe o incurajare sa fugi de acasa e doar parerea mea dar ai grija s-ar putea k tu sa renunti la tot si el la nimic

| tzuticamiley a răspuns:

Buna :*!
In primul rand, inaltimea nu conteaza, DIN PROPIA EXPERIENTA ITI ZIC! big grin si de ce sa renunti? Parintii tai iti vor binele, desi eu de fapt nu inteleg ca binele il ai alaturi de el! Dar asta e... Nu trebuie sa iti asculti mereu parintii in toate, faci ce iti spune inima! Spune-i mamei tale ca banii, inaltimea, greutatea nu conteaza! Conteaza sa fi fericita, iar relatiile sunt trecatoare la varsta ta, ma gandesc ca e una destul de frageda... In fine, bafta! :*
ASCULTA-TI INIMA!

| anonim_4396 explică (pentru tzuticamiley):

Multumesc pentru raspuns! :*

| Sp3ciaL0pS a răspuns (pentru tzuticamiley):

De ce mias asculta inima poate sa ai iluzii sati auzi inima tot cu capul gandesti nu cu inima poate ca este o expresie ca suna ciudat.

| TeoStephany96 a răspuns:

Iubirea trece prin stomac sper sa fi inteles ce vreau sa spun, dar asta nu inseamna ca trebui sa fi materialistawinking