| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi determin prietenul sa nu mai aiba vocabular urat.
Uneori cand se enerveaza sau ceva nu-i convine injura si vorbeste ca un golan.
Cand se enerveaza pe mine ma repede cu vorbe si am impresia ca i-ar placea sa ma domine da nici el nu ma las mai prejos si ajungem sa ne certam.

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Dacă-i înjură pe alţii sau înjură o situaţie pentru că este nervos, nu înţeleg de ce îţi pasă ţie.
Dacă te înjură pe tine... cam nasol.
Încearcă să discuţi cu el doar acest aspect.

Faptul că înjură o situaţie sau o altă persoană încearcă mai bine să te gândeşti că poate măcar uneori are şi dreptate.

Succes.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Schimba-l!

Abh
| Abh a răspuns:

Schimba-ti prietenul, sunt convinsa ca poti gasi un baiat bine crescut.

| andreii2 a răspuns:

Cati ani are el?
Asta tine de educatia primita de la parinti, nu-l poti schimba tu.Cauta unul mai bine crescut.

| Andreia1 a răspuns:

Spune'i ca nutsi place cum vorbeste cel putin macar oleaca de respect fata de tine ca esti partenera lui. Daca i place sa te domine nu te lasa calcata in piicioare probabil ca asta`i place lui sa stie ca tu il lasi sa faca ce vrea cu tine, dar nu'i asa arata'i ca nu-ti pasa si fii si tu asa cu el.